ANĖ IŠ ŽALIASTOGIŲ
10+

Juozo Miltinio dramos teatras

Pagal Lucy Maud Montgomery romaną

Romantinė 2 dalių drama vaikams nuo 10 m.

Režisierius - Antanas GLUSKINAS
Scenografė, kostiumų dailininkė – Anželika ŠULCAITĖ
Choreografas – Donatas BAKĖJUS
Vertė – Viltaras ALKSNĖNAS

Vaidina: Inga JARKOVA, Eleonora KORIZNAITĖ, Laimutis SĖDŽIUS, Toma RAZMISLAVIČIŪTĖ-JUODĖ, Ligita KONDROTAITĖ, Giedrius ARLAUSKAS, Jolita SKUKAUSKAITĖ

Trukmė: 135 min.
Premjera - 2012 m. lapkričio mėn. 18 d.

Bilietus platina "bilietai.lt"

 


Bilieto kaina: 6 - 8 Eur

REPERTUARAS

2019.04.03 18:30

Aprašymas

,,Anė iš Žaliastogių” – gerumu ir švelnumu persunkta romantinė drama apie vaiko vaizduotės jėgą, draugystę, pirmąją meilę, savo vietos pasaulyje ieškojimą, pasiaukojimą dėl artimų žmonių. Tai spektaklis šiandien ,,nemadingomis” temomis.

Vaikų prieglaudos augintinės našlaitės Anės - svajoklės mergaitės morkų spalvos plaukais, kurios niekas nenori įvaikinti, ,,nes ji – ne berniukas”, - vaidmenį sukūrė aktorė Inga Jarkova.

Kaip teigia režisierius A.Gluskinas, Lietuvos vaikai šiandien apvogti, nes diduma jų žiūrimų filmų – ne aukščiausio lygio produkcija. Namie dažnai tvyro tėvų skyrybų skausmas, mokykloje - paauglių smurto problemos. Vaikus slegia per didelis agresyvios informacijos srautas iš aplinkos – interneto, televizijos, - tai slopina emocijas. Vaikai vis mažiau skaito knygų.

Siekdamas užpildyti dramaturgijos ir spektaklių trūkumą vaikams, Juozo Miltinio dramos teatras stengiasi išlaikyti tradiciją - kasmet pastatyti po vieną ,,tikrą” spektaklį jauniesiems žiūrovams.


Rašytoja, išlaikiusi atmintyje vaikystę

L.M.Montgomeri gimė 1874 m. lapkričio 30 d. Kanadoje, Princo Edvardo saloje, Kliftaune. Mirė 1942 m. balandį, palaidota Kevendiše (Cavendisch), knygoje vadinamame Evonliu.

Rašytojos pirmoji knyga ,,Anė iš Žaliastogių”, pasirodžiusi 1908 m., išsyk tapo bestseleriu ir pakartotinai išleista dar šešis kartus. Skaitytojams pageidaujant, rašytoja ,,augino” savo heroję dvidešimt metų ir parašė dešimt knygų apie rusvaplaukės našlaitės gyvenimą Evonlyje.

Anės istorija turi realius prototipus, romane daug autorės autobiografinių detalių. Būdama vos dvejų metukų, Modė neteko mamos. Ją užaugino seneliai, todėl knygose apie Anę taip šiltai ir įtikinamai atskleisti bevaikių, senyvo amžiaus brolio ir sesers Matijaus ir Merilės charakteriai. Mergaitė buvo griežtokai auklėjama, dažnai jautėsi vieniša, tačiau nuostabi Princo Edvardo salos gamta ugdė jos vaizduotę, turtino vidinį pasaulį.

 
JMDT inf.