LILA: slaptas demiurgo žaidimas
14+

Spektaklis suaugusiems / Didžiojoje salėje


Režisierius ir scenarijaus autorius - Žilvinas VINGELIS
Scenografė ir kostiumų dailininkė - Neringa KERŠULYTĖ
Choreografė - Christina BATIAN
Projekcijų autoriai - Rimas SAKALAUSKAS ir Kornelijus JAROŠEVIČIUS
Režisieriaus asistentė - Daina ULMYTĖ
Muzikos konsultantas - kompozitorius Gabrielius Simas SAPIEGA
Garso dizainas - Rytis GEDVILAS

Vaidina:
Šokėjai Ana NOVICKAJA ir Žilvinas BENIUŠEVIČIUS
Akordeonistas Tadas MOTIEČIUS
Sopranas Austėja LUKAITĖ
Lėlę Demiurgą animuoja Imantas PRECAS bei Mindaugas ANCEVIČIUS
Aktoriai: Šarūnas GEDVILAS, Rūta KUMPIKAITĖ, Erika GAIDAUSKAITĖ, Lijana MUŠTAŠVILI, Edita ZĖČIŪTĖ, Asta STANKŪNAITĖ ir Dainius TARUTIS.

*Spektaklio scenarijus įkvėptas lietuviškų sakmių, rytų mitologijos, V. Pelevino romano ,T“, F. Dostojevskio apsakymo ,,Juokingo žmogaus sapnas“ bei F. Bajoro kūrinių ciklo ,,Sakmių suita“

** Spektaklis yra Vilniaus teatro „Lėlė“ ir VšĮ „Baltijos kamerinis operos teatras“ koprodukcija, kurios sukūrimą dalinai finansavo Lietuvos kultūros ministerija.

Trukmė: 90 min.
Premjera – 2017 m. kovo 15 d.

Bilietai platinami teatro kasoje ir www.tiketa.lt


Bilieto kaina: 11 Eur

REPERTUARAS

2018.02.07 18:30

Aprašymas

Veiksmas vyksta Demiurgo dirbtuvėse. Medinis darbastalis, kepanti kiaušinienė ir vakarykštis viskis. Drebančios kūrėjo rankos ir Vitruvijaus žmogaus maketas, sufleruojantis apie jo būsimų kūrinių Žemėje tobulas proporcijas. Neatsargiai išsiliejęs vanduo atneša potvynį, o stalinės lempos šviesą nutvieskia apsiniaukusią kasdienybę. Taip Demiurgas kuria žemišką žaidimą, kurio pagrindiniai veikėjai – žmonės.

Spektaklis LILA: Slaptas Demiurgo žaidimas, tai – žvilgsnis į apsvaigusio Demiurgo rutiną bei jo kuriamą pasaulinę iliuziją. Žmonių gyvenimai, veiksmai ir atsitiktinumai – tai tarsi gyva miniatiūra ant pasaulio kūrėjo stalo. Spektaklio pagrindinis veikėjas - lėlė Demiurgas. Tai - sąvoka, kilusi iš graikų kalbos, apibrėžianti chaotišką, nepasisekusį kūrėją, įkūnijantį mums gerai pažįstamas žmogiškąsias ydas.

Spektaklio atgarsiu tampa Lila. Tai – reiškinys, aiškinamas Indų mitologijoje, kaip kosminis Dievo – Kūrėjo žaidimas, kurio pagalba yra kuriamas mus supantis iliuzinis pasaulis. Spektaklio kūrėjai pasitelkę šią sąvoką kuria amžiną konfrontaciją tarp žmogaus vidinio ir išorinio pasaulių bei klausia žiūrovo:

Kuris iš šių pasaulių yra tikrasis? Ką dar galime vadinti realybe? Kas yra šios žmogiškosios tuštybės autorius? Ar jis didžiuojasi ar gėdijasi savo kūriniu?

Žiūrovai bus stebinami ne tik pagrindinio spektaklio personažo – lėlės Demiurgo pasirodymu, tačiau ir lėlių, šokio, operos ir šešėlių teatro žanrų sinteze. Lėlė Demiurgas nekantrauja nustebinti tuos, kurie dar nėra pažvelgę į lėlių teatrą suaugusiems.


Video