DAKTARAS DOLITLIS
3+

Pagal Hugh Loftingą

Lėlių ir kaukių spektaklis vaikams / Didžiojoje salėje

Pjesės autorius - Augustinas GRICIUS
Režisierius - Rimas DRIEŽIS
Dailininkė - Aušra BAGOČIŪNAITĖ PAUKŠTIENĖ
Kompozitorius - Faustas LATĖNAS
Vaidina: Deivis SARAPINAS, Almira GRYBAUSKAITĖ, Elvyra PIŠKINAITĖ, Irmantas JANKAITIS, Lijana MUŠTAŠVILI, Sigita MIKALAUSKAITĖ, Dainius TARUTIS, Imantas PRECAS

Trukmė: 70 min.
Premjera - 2007 m. sausio 27 dieną

Bilietai platinami teatro kasoje ir www.tiketa.lt


Bilieto kaina: 6,50 Eur


Aprašymas

Kai susikalbėti su žmonėmis tampa perdaug sunku, kai šykštumas, pavydas, apkalbos ir kitokios bjaurastys apkartina gyvenimą, gera nuo jų pabėgti ir pamatyti, kad esama ir kitų gyvų būtybių, kurioms tokios ydos išvis nepažįstamos. O gal net pabandyti suprasti tų būtybių kalbą? Daktaras Dolitlis pasielgė dar radikaliau – metė gydęs išlepusius ir nedėkingus savo miestelio žmones, o visą talentą ir širdį atidavė pagalbos reikalingiems gyvulėliams. Ir neliko nuviltas.

Vilniaus teatro „Lėlė“ spektaklyje šitą istoriją pasakoja guviais vaidintojais tapę aktoriai. Pasitelkę kaukių teatro priemones, kūrėjai scenoje meistriškai įkūnija daktarą Joną Dolitlį, jo seserį praktiškąją Sarą Dolitlytę, miestelio „grietinėlės“ atstovę Klarą, papūgą Polineziją, grožiui neabejingą kumelę Ferdinandą, Storąją ir Plonąją damas su šuneliais, paslaptingąjį Afrikos gyvūną Stumk Trauk ir dar ne vieną kadaise Hugh Loftingo (jis gyveno 1886 – 1947) sukurtą personažą.

Į Lietuvą jie atkeliavo dar tarpukariu per rašytojo ir vertėjo Prano Mašioto knygynėlį – pirmosios knygos apie daktarą Dolitlį išverstos 1929 metais. Nors R. Driežio pasirinkta pjesė (ją parašė Augustinas Gricius) sukurta jau mūsų laikais, originalias Loftingo knygų iliustracijas atgaivinanti scenografija, kostiumai ir lėlės, o ypač spektaklio leitmotyvu tapusi Konrado Kavecko daina „Susitikt tave norėčiau vėlei“ atvirai atskleidžia švelnią spektaklio kūrėjų nostalgiją praeičiai, praėjusioms gyvenimo ir teatro formoms.


Video


Apdovanojimai

2007 m. Auksinis scenos kryžius ir LR Kultūros ministerijos premija už kaukes, lėlės ir scenografiją. Apdovanojimas skirtas spektaklio dailininkei A. Bagočiūnaitei Paukštienei.

2008 m. Profesionalių teatrų festivalio „Vaidiname žemdirbiams“ (Rokiškis) prizas „Geriausias spektaklis vaikams“