GĖLIŲ ISTORIJOS
3+

Pagal Annos Sakse knygą „Pasakos apie gėles“
Lėlių spektaklis vaikams / Mažojoje salėje

Pjesės autorė ir režisierė – Nijolė INDRIŪNAITĖ
Dailininkė – Aušra BAGOČIŪNAITĖ PAUKŠTIENĖ
Kompozitorius – Faustas LATĖNAS
Vaidina: Almira GRYBAUSKAITĖ, Sigita MIKALAUSKAITĖ, Elvyra PIŠKINAITĖ


Trukmė: 40 min.
Premjera – 2017 m. vasario 11 d.

DĖMESIO! Spektaklio metu teatre žiūrovams privaloma dėvėti medicininę kaukę arba respiratorių


Bilieto kaina: 6,50 Eur

REPERTUARAS

2021.09.18 12:00

Aprašymas

„Gėlių istorijos“ – visai šeimai skirtas lėlių spektaklis, sukurtas pagal latvių rašytojos Annos Sakse literatūrinių pasakų knygą „Pasakos apie gėles“. Pjesę teatrui parašė ir spektaklį režisavo Nijolė Indriūnaitė – ilgametė „Lėlės“ aktorė ir dramaturgė, sukūrusi teatre ne vieną jaukų, dvasingą ir meniškai turiningą spektaklį vaikams („Baltos pasakos“, „Snieguolė ir septyni nykštukai“, „Sniego karalienė“). Šį kartą menininkė kartu su dailininke Aušra Bagočiūnaite Paukštienė bei aktorėmis Sigita Mikalauskaite, Elvyra Piškinaite ir Almira Grybauskaite, kvies mažuosius žiūrovus ir jų tėvelius pasiklausyti istorijų iš gėlių gyvenimo.
 
„Kiekvienos gėlės žiedas – lyg žmogaus gyvenimas, pro kurį galime praeiti ir taip nepastebėti jo grožio. O galime sustoti, užduoti klausimus ir klausytis. Trumpų istorijų. Graudžių ir liūdnų, juokingų ir absurdiškų. Tokių, kokie būna žmonių likimai. Spektaklyje siekiame kalbėti apie skirtingų žmonių, jų charakterių susidūrimus, vertybes, kurios atskleidžia kiekvieno iš mūsų gražiausias savybes, leidžia „sužydėti“... Kartais išties nepaprasta bendrauti su narcizais, tulpėmis, erškėtrožėmis, pelynais, šalavijais, žirniais – visokio plauko ir būdo žmonėmis. Tačiau meilė – geriausias sodininkas. Nugeni tai, kas nereikalinga: emocijas, ambicijas, iliuzijas – visas piktožes. O kartais persodini į kitą vietą. Tuomet sodas žydi.“ – apie spektaklį pasakoja režisierė N. Indriūnaitė.

Video


Recenzijos

Daiva Šabasevičienė. TRYS AKTORĖS GĖLIŲ KARALYSTĖJE // „7 meno dienos“, 2017 02 24

Lėlių teatre be tam tikro sentimentalumo neapsieisi. Kūrėjai jį moka subtiliai, jautriai apžaisti kiekviena scenine detale, mažiausia mizanscena. Juk žiūrovai teatro Mažosios salės erdvėje sėdi tiesiog įbedę nosis į vaidybos aikštelę. Aktoriai sunkiai gali pasislėpti net už širmos. Gali jausti visas jų judėjimo trajektorijas, kartais net kvėpavimą. Šiame spektaklyje kūrėjai nesislepia po įvaizdžiais, bet tarytum žvelgia į savo vaidinamus objektus iš šalies, kartais net su ironija. Aktorės koncentruojasi į tam tikros minutės „jausmus“. Iš to kyla nepaprastas spektaklio lengvumas. Poetinis pradas čia gimsta dėl subjektyvaus, autentiško požiūrio į matomą pasaulį ir jo detales.

Skaitykite daugiau: www.7md.lt