PINOKIS
7+

Pagal Carlo Collodi pasaką
Muzikinis spektaklis vaikams/ Didžiojoje salėje

Scenarijaus autorius ir režisierius – Šarūnas DATENIS
Scenarijaus autorė ir dramaturgė – Teklė KAVTARADZĖ
Dailininkas – Antanas DUBRA
Kompozitorius – Vytautas LEISTRUMAS
Choreografė – Sigita MIKALAUSKAITĖ
Šviesų dailininkas - Vytautas NOVICKAS
Vaidina: Karolis Algimantas BUTVIDAS,  Erika GAIDAUSKAITĖ, Šarūnas GEDVILAS, Irmantas JANKAITIS, Lijana MUŠTAŠVILI, Imantas PRECAS, Deivis SARAPINAS, Dainius TARUTIS

Trukmė : 50 min.
Premjera – 2018 m. vasario 24 d.

Spektaklio sukūrimą dalinai rėmė Lietuvos kultūros taryba


Bilieto kaina: 6,50 Eur


Aprašymas

Pinokis – gudrus „lėliškas“ sutvėrimas, vienareikšmiškai besivaikantis malonumų ir būdų išvengti to, kas yra „nemalonioji“, „nuobodžioji“ gyvenimo dalis. Režisieriui Šarūnui Dateniui panorėjus gimsta jis ne Carlo Collodi pasakos laikas ir net ne šiandieną, o netolimoje ateityje, kur siaučia sustiprėjusios šių dienų vartojimo, automatizacijos ir susvetimėjimo problemos. Ir jau tikrai nieks jo neišdrožia iš medžio – čia jis ne medinukas, o androidas, sumontuotas dirbtinio intelekto pagalba.
 
Vos užgimęs Pinokis jau kuo puikiausiai žino savo teises ir poreikius tačiau, kad suprastų esminius žmogiškus dalykus, jam tenka įveikti ilgą, pavojais nuklotą kelią. Iš tiesų, juk ir mums patiems dažnai būna neaišku, ką šiais laikais reiškia būti geru žmogumi ir, kas svarbiausia, kaip juo tapti? Juk, nepaisant gerų norų, dažnai nepavyksta elgtis pagal „teisingąjį“ planą...
 
Per šią sudėtingą pasaulio pažinimo kelionę pirmą kartą Š. Datenio spektaklyje žiūrovų laukia daug originalių dainų: elektroninės muzikos, nepoetinių eilių, jazzo bei hiphopo stilių skambesio. Be to, pirmą kartą į pagalbą pasikviesta ir dramaturgė Teklė Kavtaradzė, padėjusi iš esmės pakeisti ir šioms dienoms pritaikyti klasikinės C. Collodi pasakos tekstą.

Recenzijos

Monika Jašinskaitė. PINOKIS ELEKTRONIKOS AMŽIUJE / „Menų faktūra“, 2018 03 04

Datenio ir dramaturgės Teklės Kavtaradze „Pinokio“ interpretacijoje daug nuorodų į šių dienų visuomenės aktualijas. Štai Džepetas priverstas parduoti savo dirbtuvėlę. Už ją gauna 3 bitkoinus ir pasiunčia Pinokį į mokyklą. Pinokis 3 bitkoinus pralošia kazino, o Džepetas užstato savo širdį. Tačiau spektaklio kūrėjai nesprendžia smulkaus verslo žlugdymo, pinigų vertės, lošimo, organų donorystės ir kitų šiuolaikinio pasaulio problemų. Tai - toks pasaulis, kokiame gyvename. Būtent su tokio pasaulio problemomis ir susiduria naivus šiuolaikinis žmogus.

Skaitykite daugiau: www.menufaktura.lt