RAUDONOJI KNYGA
4+

Pagal Nijolės Indriūnaitės pjesę
Lėlių spektaklis vaikams / Mažojoje salėje

Pjesės autorė – Nijolė INDRIŪNAITĖ
Režisierė – Eva PIOTROWSKA (Lenkija)
Dailininkė – Julija SKURATOVA
Kompozitorius – Vidmantas BARTULIS
Choreografė – Sigita MIKALAUSKAITĖ
Vaidina: Erika GAIDAUSKAITĖ, Sigita MIKALAUSKAITĖ, Deivis SARAPINAS, Andžela VITAUSKAITĖ

Trukmė: 50 min.
Premjera - 2019 m. balandžio 20 d.

Bilietai platinami teatro kasoje ir www.tiketa.lt

DĖMESIO! Vyresniems nei 16 m. asmenims - reikalingas Galimybių pasas!
Spektaklio metu žiūrovams rekomenduojame dėvėti medicininę kaukę arba respiratorių.


Bilieto kaina: 7,50 Eur

REPERTUARAS

2021.10.23 12:00

Aprašymas

„Ar girdi, ar išgirs žmogus paukščius? Ar patys paukščiai girdi vienas kitą? Ar girdi žmogų šalia esantis žmogus?“ – paklausim, bet verčiau neatsakysim.
 
„Lėlės“ teatro žiūrovams gerai žinomos itin jautrios, poetiškos, daugybę sluoksnių savyje talpinančios Nijolės Indriūnaitės pjesės: „Baltos pasakos“, „Mergaitė su degtukais“, „Gėlių istorijos“ ir kt. Naujausia N. Indriūnaitės pjesė – Raudonosios knygos įkvėpta – šį kartą atsidūrė lenkų režisierės Ewos Piotrowskos rankose. Lietuvos teatro žiūrovai su E. Piotrowskos kūryba pažįstami iš 2011 m. Nacionaliniame Kauno dramos teatre pastatyto spektaklio pagal Lewis Carroll romaną „Alisa stebuklų šalyje“.
 
„Raudonojoje knygoje“ stebėsime ir pažinsime paukščius. Šiame žaismingame lėlių spektaklyje per žmogiškus ir teatrinius konfliktus, per paprasčiausią norą išgarsėti skleisis itin rimta, žmogaus ir gamtos, nykstančių rūšių, gyvybės tapimo daiktu tema...
 
Spektaklio dailininkė Julija Skuratova daugiausia dėmesio skyrė koliažo principu kuriamoms lėlėms. Jų konstrukcija buvo kuriama jungiant senus, antikvarinius daiktus ir skultptūrinius, įvairių „Raudonosios knygos“ veikėjų išvaizdą primenančius objektus. Taip senas daiktas spektaklyje primena tai, kas jau išeina ir tuo pačiu – tai, kas gali būti perkurta iš naujo.

Recenzijos

Kristina Steiblytė. KAS TA RAUDONOJI KNYGA? / „Menų faktūra“, 2019 05 02

Skuratovos sukurtos ir Liljanos Janavičienės, Virginijos Pajarskienės, Martyno Lukošiaus bei Gintarės Vaivadaitės-Valaišienės įgyvendintos lėlės, kaip visada stulbina subtilumu ir atida mažiausioms detalėms. Nors žiūrint spektaklį akivaizdu, kad kuriama iliuzija, tačiau ji tokia išmani, kad vis dėlto norisi patikėti, jog scenoje pasirodantys paukščiai tikrai turi plunksnas.

Skaitykite daugiau: www.menufaktura.lt