SILVESTRAS DŪDELĖ
3+

Pagal Antano Gustaičio pjesę

Marionečių teatro spektaklis – minėjimas, skirtas Stasio Ušinsko 100 metų sukakčiai / Mažojoje salėje

Režisierius, dailininkas, scenarijaus autorius - Rimas DRIEŽIS
Kompozitorius - Šarūnas NAKAS
Vaidina: Elvyra PIŠKINAITĖ, Lijana MUŠTAŠVILI, Olga POCEVIČIŪTĖ, Irmantas JANKAITIS, Sigutė MIKALAUSKAITĖ, Deivis SARAPINAS

Trukmė: 40 min.
Premjera - 2005 m. rugsėjo 21 d.

DĖMESIO! Patekimas į renginį tik su Galimybių pasu. Prašome spektaklio metu dėvėti medicininę kaukę arba respiratorių.

 

 


Bilieto kaina: 4,50 Eur


Aprašymas

Kas yra marionetės, tikriausia, žino visi. Tai yra lėlės, kurios vaidina teatre, ir kurios juda, aktorių lėlininkų tampomos už siūliukų. Įvairios šalys turi savo ypatingas marionetes.
 
Lietuviškos marionetės yra ypatingos tuo, kad jas sukūrė žymus prieškario dailininkas Stasys Ušinskas. Taip pat jis įkūrė pirmą profesionalų Lietuvoje lėlių teatrą ir sukūrė pirmą lėlių kino filmą „Storulio sapnas“.
 
Pirmą spektaklį su savo lėlėmis S. Ušinskas sukūrė pagal rašytojo Antano Gustaičio pjesę „Silvestras Dūdelė“. Tai istorija, panaši ir į pasaką apie daktarą Dolitlį, ir apie Aiskaudą. Spektaklyje veikia pats Silvestras Dūdelė ir jo Tarnaitė Barborėlė, taip pat Katinas Murkelis, Vištelė Kikirėkė, Ožys Barzdelaitis, Šunelis Lapkus ir kt. Per spektaklį vaikai ne tik stebi Silvestro Dūdelės istoriją, bet ir pamato ištraukas iš kino filmo „Storulio sapnas“, išgirsta žodžius iš S. Ušinsko knygos apie marionečių teatrą.
 
Ponia Olga ir ponas Irmantas pasakoja žiūrovams apie stebuklingas S. Ušinsko marionetes, skaito ištraukas iš jo parašyto (vienintelio Lietuvoje, o gal ir pasaulyje) marionečių valdymo vadovėlio.
 
 

Video