Edukacija

Vilniaus teatras „Lėlė“ nuolat organizuoja edukacinius ir švietėjiškus renginius: lėlių teatro scenografijos parodas, kūrybines lėlių dirbtuves, seminarus, leidinių pristatymus. Be proginių, projektinių-edukacinių renginių, vykstančių teatre visus metus,  „Lėlė“ visuomet kviečia žiūrovus į ekskursijas po teatrą, o taip pat - Gyvojo lėlių muziejaus ekspoziciją, kurią aplankyti raginami visi - ir maži, ir dideli. Dėl edukacinių renginių užsakymo ir informacijos prašome kreiptis žemiau nurodytais kontaktais.

 

Ekskursija į „Gyvąjį lėlių muziejų“

Rimas Driežis veda ekskursiją.

Teatro muziejaus ekspozicija jaukiai įkurdinta keliuose nedideliuose kambarėliuose greta Mažosios salės. Čia tvarkingai sudėliota daugybė lėlių, kaukių ir scenografijos elementų iš jau neberodomų spektaklių. Visi šie rekvizitai gaminami tame pačiame pastate esančiose dirbtuvėse. Ekspozicija nuolat atnaujinama, todėl muziejus ir pavadintas „gyvuoju“.Kokie yra teatrinių lėlių tipai? Kaip atsirado žodžio „marionetė“ pavadinimas? Kokie garsūs režisieriai ir dailininkai kūrė spektaklius Vilniaus teatre „Lėlė“? Kaip namų sąlygomis pasigaminti lėlių teatrą? Kiek ilgai savo pirštus turi treniruoti aktorius, kad sugebėtų valdyti marionetę? Kuo lėlių teatras ypatingas, skiriasi nuo kitų menų? Ekskursijos į Gyvąjį lėlių muziejų metu į šiuos ir daugelį kitų klausimų Jums atsakys lėlių teatro istorijos žinovas, režisierius ir dailininkas Rimas Driežis. Edukacija skirta visiems smalsiems lankytojams. Išankstinė registracija el. p. ieva@teatraslele.lt 
Ekskursijos trukmė – 1 val.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kūrybinės lėlių teatro dirbtuvės

Vaikai kuria šešėlių teatrą

Kūrybinėse lėlių teatro dirbtuvėse profesionalūs dailininkai ir aktoriai moko skirtingų lėlių tipų gamybos būdų. Jūs sužinosite kaip ir savo rankomis galėsite pasigaminti šešėlių teatrą, silietines, pirštinines lėlės, hampelmenus, mirioramas ir kitus lėlių teatro stebuklus. Edukacija skirta tiek vaikams, tiek suaugusiems (mokytojams, entuziastams), dirbtuvių trukmė - iki 60 min. Išankstinė grupių registracija ir informacija  tel. 2 62 86 78, mob. tel.8 612 40672 arba el. p. info@teatraslele.lt. 

Šiuolaikinio lėlių teatro suaugusiems prezentacijos, seminarai

Vaikai kuria šešėlių teatrą

Šiuolaikinis lėlių teatras suaugusiems Lietuvoje nėra plačiai žinomas reiškinys. Nepaisant to, Vakarų Euopoje ir visame Pasaulyje vykstantys kūrybiniai lėlių teatro procesai byloja apie išaugusį skirtingų meno sričių kūrėjų susidomėjimą lėlių ir objektų teatro teikiamomis galimybėmis. Vilniaus teatro „Lėlė“ kūrėjai kviečia susipažinti su šiuolaikinio lėlių teatro suaugusiems inovacijomis, įdomiausiais Vakarų Europos menininkais ir jų darbais, kurių video pavyzdžiai demonstruojami seminarų ir prezentacijų metu. Ši edukacija skirta plačiau besidomintiems lėlių teatru, studijuojantiems teatro ir dailės specialybes. Išankstinė grupių registracija ir informacija  tel. 2 62 86 78, mob. tel.8 612 40672 arba el. p. info@teatraslele.lt. 

 

RĖMĖJAI

PARTNERIAI IR DRAUGAI