GLM_11-6a552fe466b558edaf1e32d1880b69f9.jpg

Gyvasis lėlių muziejus duris atvėrė 2006 metų gegužės 6-ąją, minint Lietuvos profesionalaus lėlių teatro 70-metį (ekspozicijos autoriai – R. Driežis ir A. Bagočiūnaitė Paukštienė).

Teatro „Lėlė“ muziejaus ekspozicija yra jaukiai įkurdinta rūsio erdvėse, greta Mažosios salės. Čia išdėstyta daugybė lėlių, kaukių, scenografijos elementų ir visi šie „stebuklai“ padaryti tame pačiame pastate esančiose dirbtuvėse. Ekspozicija nuolat atnaujinama, todėl muziejus vadinamas „gyvuoju“.

Muziejuje saugomi ir eksponuojami nebevaidinamų „Lėlės“ spektaklių turtai. Taip pat yra saugomi ir keli išskirtiniai eksponatai, sukurti ne „Lėlėje“: tai lietuvių profesionalaus lėlių teatro pradininko Stasio Ušinsko marionetės.

Be nuolatinės ekspozicijos, kurią lankytojams pristato profesionalūs lėlininkai, muziejus rengia temines parodas, seminarus, edukacines dirbtuves, skelbia publikacijas lėlių teatro istorijos klausimais kultūrinėje spaudoje, rūpinasi spektaklių vaizdo ir garso įrašų, archyvinių aplankų parengimu ir leidyba, dalyvauja kitų institucijų parodose.

2020 m. atsinaujinęs muziejus pristato ekspoziciją, sukurtą remiantis edukacinėmis idėjomis (ekspozicijos autorius – R. Driežis). Kokie yra teatrinių lėlių tipai? Kaip atsirado žodžio „marionetė“ pavadinimas? Kokie garsūs režisieriai ir dailininkai kūrė spektaklius Vilniaus teatre „Lėlė“? Kaip namų sąlygomis padaryti lėlę? Kuo lėlių teatras ypatingas ir skiriasi nuo kitų menų? – tai sužinosite apsilankę Gyvajame lėlių muziejuje.

Edukacija skirta visiems smalsiems lankytojams. 

Ekskursijos trukmė – 1 val.

KVIEČIAME APLANKYTI VIRTUALŲ GYVĄJĮ LĖLIŲ MUZIEJŲ: SPAUSKITE ČIA