PER POETO A. STRAZDO GIMTADIENĮ - ATSISVEIKINIMAS SU „LĖLĖS“ REPERTUARO BRANGAKMENIU

2017 03 06

pasvydo spk-9fd87393b379de3c86a483e84fded3d8.jpgŠią savaitę Vilniaus teatras „Lėlė“ kviečia švęsti net dvi progas – vieną linksmą, kitą liūdną. Liūdnoji: tai atsisveikinimas ir paskutinė galimybė išvysti vieną „Lėlės“ teatro mažųjų brangakmenių – dailininkės Aušros Bagočiūnaitės-Paukštienės režisuotą spektaklį suaugusiems „Pasvydo“. Linksmoji: atsisveikinimas su šiuo žiūrovų pamėgtu spektakliu pagal Antano Strazdo eiles įvyks paties dvasininko ir poeto gimimo dieną – kovo 9-ąją.
 
 
 „Laedet animam meam vita mea“ (lot. žeidžia mano sielą mano gyvenimas), – kadaise rašė žymusis lietuvių kunigas ir poetas A. Strazdas (1760-1833). Graži, gyvenimo sužeista siela magnetizmo turi daugiau negu nesužeistosios. Tokia trauka įveikia šimtmečius. Pirmojo lietuviškų eilėraščių rinkinio „Giesmės svietiškos ir šventos“ (1814) autoriaus gyvenimo nuotrupos ir keletas eilėraščių pagavo ir naujam kūriniui inspiravo ne vieną lietuvių menininką. Prie tų „pagautųjų“ negalima nepriskaičiuoti ir Vilniaus teatro „Lėlė“ dailininkės Aušros Bagočiūnaitės-Paukštienės, 2009-aisiais jaukioje „Lėlės“ mažojoje salėje sukūrusioje tikrą dailininko teatro deimantą – spektaklį pagal A. Strazdo eiles „Pasvydo“.
 
„Lėlės“ premjera: teatro gėlės pirmuosius žiedus skleidžia jau žiemą Anksčiau dirbusi su režisieriais Laima Lankauskaite, Rimu Driežiu, Algiu Mikučiu, Nijolė Indriūnaite, Algimantu Pociūnu, o tolimesnėje praeityje – ir su Henriku Vancevičium, Alge Savickaite, kūrusi scenografiją ir lėles daugeliui „Lėlės“ spektaklių (taip pat šio teatro fasado figūrėles, besisukančią ir švelniai tvinksinčią širdį molinėje krūtinės dėžutėje, o šią vasarą – ir išradingai dekoravusi „Lėlės“ teatro fasado sieną, prie kurios taip mėgsta fotografuotis ne tik vaikai, jų tėvai, jaunimas, bet ir svečiai iš užsienio), 2007 m. apdovanota Auksiniu scenos kryžiumi lėlių teatro kategorijoje, Aušra Bagočiūnaitė-Paukštienė poeto Strazdelio (ir kunigo Antano Drazdausko) ėmėsi nepabūgdama režisieriaus pozicijos nulemtos atsakomybės.
 
Vilniaus teatro „Lėlė“ inf.

RĖMĖJAI

PARTNERIAI IR DRAUGAI