„LĖLĖ” GRĮŽTA Į TRAKUS!

2017 04 21

Trk-d82ba98d165bf7837b390a7cdbcecc0d.jpg
 

Šį pavasarį, podvejų metų pertraukos, VilniausteatrasLėlė“ vėlgrįžta į Trakus. Gegužės 22 - 25 d., kartu su Trakų istorijos muziejumi, salos pilyje teatras organizuoja kultūrinę-edukacinę programą „DIENA SU LĖLE“. Programos metu, Vytauto Didžiojo menėje,  žiūrovai galės išvysti spektaklį vaikams Justino Marcinkevičiaus „Voro vestuvės“, aplankyti Gyvojo lėlių muziejaus parodą, kurios ekspoziciją pristatinės profesionalūs lėlininkai, galiausiai, - pakvėpuoti senovės lietuvių išmindžiotuose legendinės pilies koridoriuose.

Muzikinis spektaklis „Voro vestuvės“ Trakų pilyje bus rodomas gegužės 22, 23, 24, 25 dienomis 11 ir 13 val. Pagal populiariąją Justino Marcinkevičiaus poemėlę sukurtas lėlių vaidinimas – tai visiems gerai žinoma pasaka apie nedorėlį vorą Tabalai, sumaniusį Saulę pagrobti... Nuotaikingame spektaklyje veikia gausybė personažų – miško žvėrelių, vabalų ir kitų gyvių. Juos sukūrė teatro Meistras, lėlių konstruktorius Martynas Lukošius. Skulptūriškų formų ir išradingos konstrukcijos lėles bei objektus valdantys aktoriai veiksmą papildo muzikiniais numeriais, kuriems muziką parašė kompozitorius Irmantas Jankaitis. 

Gyvojo lėlių muziejaus paroda „Lėlės vaidina Trakų pilyje“ veiks nuo gegužės 19 d. iki birželio 13 d. Parodos atidarymas gegužės 19 d. 19 val. Atidarymo vakarą 19.30 val. taip pat bus rodomas ir spektaklis „Voro vestuvės“.

Pasak parodos kuratoriaus - režisieriaus ir dailininko Rimo Driežio, senaisiais laikais pilyse ir dvaruose rengiamų pramogų programose vykdavo ir lėlininkų pasirodymai. Ar animuojamos lėlės vaidino Trakų pilies valdovams – nežinoma, bet šios europinės tradicijos aidą išgirdę Vilniaus teatras „Lėlė“ ir Trakų istorijos muziejus 2000-aisiais pradėjo 15 metų vykusį bendrą edukacinį-kultūrinį projektą „Lėlės vaidina Trakų pilyje“. Jo metu visos Lietuvos vaikai, grupėmis ir pavieniui, galėjo ne tik aplankyti pilį, apžiūrėti istorinę ekspoziciją, bet ir didžiojoje pilies menėje pamatyti lėlių vaidinimą.

Šioje parodoje eksponuojamos lėlės, objektai, plakatai primins buvusias edukacinio-kultūrinio projekto akimirkas, o šiemet vėl pilyje vaidinsiančios lėlės pratęs didelio populiarumo sulaukusio projekto vyksmą...

Teatras „Lėlė“ Vilniaus miesto ir jo apylinkių vaikams gali pasiūlyti savo transportą (kaina sutartinė), kuriuo vaikai bus atvežami į Trakus ir parvežami.  Bilietų kainos vaikams: 1.50 EUR  - įėjimas į muziejų (vaikai iki 7 metų – nemomamai, tačiau grupėms būtina turėti sąrašą),  5 EUR - bilietas į spektaklį (grupių vadovams - nemokamai).

Informacija ir bilietų užsakymas į spektaklį tel. : 8(5) 2628159, 8 (5) 2624274; mob. tel.: 861240672.

Projektą dalinai remia Lietuvos kultūros taryba.

 

Vilniaus teatro „Lėlė“ inf.

RĖMĖJAI

PARTNERIAI IR DRAUGAI