PABĖGĖLIŲ IŠ VIDURIO RYTŲ ŠEIMOS LANKĖSI TEATRE „LĖLĖ“

2017 05 15

pabegeliai lelej-30729d086a104f0d95631f2cbc8c0f9c.JPGNe pirmus metus įvairiomis meninėmis ir edukacinėmis programomis savo publiką džiuginantis Vilniaus teatras „Lėlė“ net spektaklių sezonui einant į pabaigą tęsia socialinės bei kultūrinės integracijos renginius. Gegužės 11 d. į Vilniaus „Lėlę“ iš Ruklos pabėgėlių priėmimo centro atvykusioms šeimoms su įvairaus vaikais buvo parodytas Almiros Grybauskaitės režisuotas lėlių spektaklis jauniesiems žiūrovams „Liunės nuotykiai“.
 
Po spektaklio teatro ir mūsų šalies svečiai taip pat aplankė „Lėlės“ rūsyje įkurtą Gyvąjį lėlių muziejų bei išklausė lėlininko Rimo Driežio edukacinės paskaitos apie teatrinių lėlių tipus.
 
Pasibaigus renginiui teatro kavinaitėje susirinkusias pabėgėlių šeimas užkandžiais vaišino savanoriai, o svečiai pasakojo savo likimo istorijas ir noriai dalijosi įspūdžiais apie teatrą bei ką tik matytą spektaklį.
 
Kurdų tautybės 15-metis jaunuolis Muhammed‘as, į Lietuvą iš Irako atvykęs su šeima prieš 9 mėnesius, pasakojo, jog lėlių spektaklį gyvai žiūrėjo pirmą kartą, anksčiau matęs tik spektaklių vaizdo įrašus interneto svetainėse. Jaunuolis atskleidė, jog pačiam jau tekę lankytis Vilniuje, tačiau jo šeima iš Ruklos „išlindo“ pirmą kartą ir labai džiaugiasi galimybe apsilankyti sostinėje bei pačioje jos širdyje įsikūrusiame teatre. 
 
Tuo tarpu kitas svečias, taip pat Muhammed‘as, dėkojo už spektaklį: „Vertiname spektaklį kaip pramogą vaikams, kurioje kalbama apie moralines vertybes. Teatras kaip reiškinys mums, be abejo, pažįstamas, tačiau savo šalyje neturėjome galimybės spektakliuose lankytis dažniau, todėl labai džiaugiamės galimybe stebėti profesionalaus teatro spektaklį „Lėlės“ teatre, kuriame daug kas mums nauja ir nematyta“, – pasakojo 5-ų metų mergaitės tėvas, į Lietuvą iš Sirijos su šeima atvykęs prieš porą mėnesių.
 
Anot Vilniaus „Lėlės“ vadovo Juozo Marcinkevičiaus, ši teatro iniciatyva nėra vienkartinė: „Lėlėje“ dar pernai savo iniciatyva, nieko neraginti ir papildomai nefinansuoti, organizavome ne vieną kultūrinės bei socialinės integracijos ir meninio švietimo renginį – turėjome svečių ir iš Antavilių pensionato, o ir Ruklos pabėgėlių centre įkurdintiesiems parodėme po svarbius teatro  festivalius užsienyje keliaujantį spektaklį suaugusiems „Smėlio žmogus“. Jau anuomet iš „Lėlėje“ besisvečiavusių rukliškių bei pabėgėlių integracija užsiimančių įstaigų sostinėje išgirdome, kad neabejotinai problemiškiausia grupė kultūrinio užimtumo prasme yra vaikai, tad nusprendėme organizuoti nemokamą spektaklio vaikams ir visai šeimai peržiūrą. O vaikai yra vaikai – nėra skirtumo, iš kur jie pas mus atvyksta.  Mūsų teatro durys atviros visiems. Ateityje ir toliau kviesime pabėgėlių šeimas į teatrą bei rodysime jiems spektaklius“.
 
Pabėgėlių viešnagė Vilniaus teatre „Lėlė“ organizuota teatrui bendradarbiaujant su VšĮ menų agentūra „Artscape“ bei Lietuvos ir Britų asociacijomis.
 
Vilniaus teatro „Lėlė“ inf.
 

Galerija

RĖMĖJAI

PARTNERIAI IR DRAUGAI