VILNIAUS „LĖLĖJE“ – VIZUALAUS SPEKTAKLIO JAUNIMUI IR SUAUGUSIEMS PREMJERA

2017 10 25

D. Matvejevo nuotraukaDar spalio viduryje praūžus pirmajai sezono premjerai – Ainio Storpirščio režisuotam spektakliui „O Viešpatie, Vilnius!” – Vilniaus teatras „Lėlė“ kviečia savo žiūrovus į dar vieną kelionę. Spalio 27 d. 18.30 val. su suaugusiaisiais ir jaunimu klaidžiosime ne po miesto, o po paties gyvenimo, taigi labiau laiko nei erdvės diktuojamus, labirintus.
 
Spektaklį be žodžių Didžiojoje teatro salėje pastatė garsios Šarlevilio-Mezjero nacionalinės lėlių teatro mokyklos Prancūzijoje auklėtinė, buvusi „Lėlės“ teatro aktorė Jūratė Trimakaitė. Menininkė šiuo metu intensyviai kuria Prancūzijoje ir dėsto lėlių teatro praktiką Žiulio Verno universitete.
 
Tad nieko keista, kad kūrybinę spektaklio grupę sudaro tarptautinė jaunų menininkų komanda. Dailininkė Cerice Guyon ir kompozitorius Thomas Demay šiam pastatymui atvyko iš Prancūzijos. Spektaklio choreografė – Sigita Mikalauskaitė, aktoriai: Sigita Mikalauskaitė, Lijana Muštašvili, Asta Stankūnaitė ir Deivis Sarapinas.
 
„Kryptis“ sukurta pagal prancūzų dailininko, scenografo ir knygų autoriaus Marco Antoine'o Mathieu komiksą „Sense“. Prancūziškas šio kūrinio pavadinimas koduoja dvi reikšmes: kryptį ir prasmę. Žongliruodamas tarp jų autorius kuria paprastą siužetinę liniją: žmogus seka rodykles, kažko ieško, o gal eina kažko jam jau pažinto link? Taip keliaudamas jis pakliūna į įvairias absurdiškas situacijas, kurios jį augina, brandina, veda į akistatą su pačiu savimi.
 
Spektaklio idėją inspiravo pagrindinė Marco Antoine'o Mathieu komikso mintis – gyvenimo kelionės metafora. Kelionės „Beieškant“ – beieškant krypties, beieškant prasmės.
 
Režisierė tikina: „Šis komiksas – labai aktualus šiuolaikiniam žmogui. Daugelis iš mūsų ieško savo gyvenimo krypties: kokias studijas pasirinkti, kokį darbą dirbti, kurioje šalyje gyventi ir t. t. Mes blaškomės, ieškome, kas mums geriausia. Esame lyg laikini gyvenimo turistai: atvykstame į šį pasaulį, tyrinėjame jį, ieškome prasmių. Atrandam, pasiklystam, ieškom išeičių, kopiam, krentam ir vėl stojamės ant kojų. O kai ateina laikas ir mūsų „viza“ šiam pasauliui baigiasi – iškeliaujam... Kur? Nežinau...“
 
Labai vizualus, estetiškas spektaklis „Lėlės“ teatro repertuare, pasak aktoriaus Deivio Sarapino, išsiskiria tuo, kad Didžiojoje šio teatro scenoje tokios mažos lėlės dar nebuvo. Tačiau žiūrovams ji puikiai matosi. Ir tam labai svarbus tampa spektaklio apšvietimas. Kaip teigia aktorius, kūrybinio proceso metu „režisierė, kaip ir visa komanda, su lėle dirbo labai skrupulingai, iki pačių smulkiausių detalių. Jautėsi ypatinga šios režisierės mokykla. Niekam nebuvo leista atsipalaiduoti, dirbome intensyviai ir produktyviai. Žinoma, būta ir kūrybinių ieškojimų, prie kurių prisidėjo visi.“
 
Jūratės Trimakaitės kūryba lietuvių publikai jau pažįstama. Klaipėdos lėlių teatre 2015 m. ji pastatė spektaklį „Kas tu?“, be to, Lietuvoje buvo parodyti ir jos darbai „1 for 2“, „Neišvengiami žvėrys“, „Mirtis? Aš ja netikiu“.
 
Spektaklis „Kryptis“ Vilniaus teatro „Lėlė“ Didžiojoje scenoje vyks spalio 27 d. 18:30 val.
 
Vilniaus teatro „Lėlė“ inf.

RĖMĖJAI

PARTNERIAI IR DRAUGAI