TEATRAS „BAJ” APLANKYS KAUNĄ IR VILNIŲ

2019 10 03

Jeśli nie powiesz... fot. Krzysztof Bieliński_BIEL4633-93ac197da3bc772ac91eb1d6b9169d94.jpgSpalio pradžioje Vilniaus teatro „Lėlė“ partneris teatras „Baj“ Lietuvoje pristatys Ewos Piotrowskos režisuotą spektaklį „Kas sužinos, jei tu nepapasakosi?“. Teatras aplankys Kauną ir Vilnių. Kauno valstybiniame lėlių teatre spektaklis bus rodomas spalio 7 d. 10 ir 14 val, o Vilniaus lenkų kultūros namuose - spalio 9 d. 10 ir 14 val.

Šis spektaklis - tai lenkų ir meksikiečių bendradarbiavimo rezultatas. Projekto kūrėjai norėjo priminti žiūrovams mažai žinomus Antrojo pasaulinio karo įvykius. Spektaklis pasakoja apie po sovietų invazijos į Lenkiją iš šalies ištremtų lenkų odisėją. Pjesė sukurta remiantis tų įvykių dalyvių atsiminimais.

Naudodamiesi įvairiomis teatro priemonėmis (aktorių vaidyba, multimedija, lėlėmis, daiktais, muzika), spektaklio kūrėjai kviečia žiūrovus į kelionę per laiką ir erdvę, nukelia juos į praėjusio amžiaus penktąjį dešimtmetį, į pokario laikus. Kelias veda iš Lenkijos į Meksiką per Rusiją, Persiją ir Indiją. Kai kurios iš aplankytų vietų yra baisios, kitos - ypatingos. Spektaklio herojai yra brolis ir sesuo - Irena ir Jurgis, kuriems tik 10 ir 13 metų. Per karą jie praranda savo tėvynę ir šeimą, bet nepaisant sunkių patirčių Irenai ir Jurgiui pavyksta išgyventi, išsaugoti dvasios stiprybę ir norą gyventi.

Ewos Piotrowskos režisuotas spektaklis „Kas sužinos, jei tu nepapasakosi?“ bus rodomas Lietuvoje vykdant projektą „Pėdsakai - tęsinys“. Pirmą kartą spektaklis buvo parodytas 2018 metais Slovakijos, Čekijos ir Vengrijos lėlių teatruose.

Projektas finansuojamas Lenkijos Respublikos Kultūros ir kultūros paveldo ministerijos lėšomis, kurios skirtos 2017-2022 metų programai „Nepriklausoma“ vykdyti pagal Adomo Mickevičiaus instituto rėmimo programą „Kultūriniai tiltai“.

RĖMĖJAI

PARTNERIAI IR DRAUGAI