NETEKOME KOMPOZITORIAUS FAUSTO LATĖNO (1956-2020)

2020 11 04

Vilniaus teatras „Lėlė“, kartu su visa kultūrine bendruomene, liūdi netekęs kompozitoriaus Fausto Latėno. 
 
F.Latenas-ca06a3c09ced3444067b2e5094dea6c1.jpgF. Latėnas gimė 1956 m. Dusetose. 1980 m. baigė studijas Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (dabar - Lietuvos muzikos ir teatro akademija) ir įgijo kompozicijos specialybę. 1979 – 1990 m. meninkas dirbo Vilniaus teatro „Lėlė“ muzikinės dalies vedėju, 1990 – 1991 m. buvo šio teatro direktorius. Išėjęs dirbti kitur, jis ir toliau nuolat bendradarbiavo su teatro „Lėlė“ kūrėjais. 
 
F. Latėnas sukūrė muziką daugiau kaip 300 spektaklių įvairiuose teatruose, daugiau kaip 20 vaidybinių ir dokumentinių filmų, Tv spektaklių, kūrinių orkestrui, kamerinių, solo instrumentams, vokalui, chorui ir kt. Kompozitoriaus kūryba 2014 m.  įvertinta Nacionaline kultūros ir meno premija bei daugybe tarptautinių apdovanojimų.
 
Faustas Latėnas sukūrė muziką net keturiasdešimčiai „Lėlės“ spektaklių. Dirbo su tokiais režisieriais kaip Vitalijus Mazūras, Rimas Driežis, Nijolė Indriūnaitė, Aušra Paukštienė, Algirdas Mikutis ir kt. Šiuo metu kompozitorius kūrė muziką naujausiam dailininkės-režisierės Aušros Paukštienės spektakliui.
 
Pasak lėlininko Rimo Driežio, Fausto Latėno kūryba „Lėlės“ teatro spektakliams suteikė įpatingo skambėjimo ir gerokai praplėtė režisieriaus komponuojamų prasmių lauką. Teatrui šlovę atnešęs ne vienas Vitalijaus Mazūro spektaklis yra sukurtas bendradarbiaujant su kompozitorium F. Latėnu. Ko gero, būtent „Lėlėje“, kurioje kompozitorius brendo ir eksperimentavo, susiformavo jo požiūris į muziką Teatrui. Gilius ir vertingus atradimus jis įtvirtino kūriniais ne vien lėlių teatre ir paliko ateinančiom kartom galingą postūmį ieškojimams. Kad ir kokie iškiltų klausimai dėl muzikos Teatrui – visus atsakymus galima rasti F. Latėno kūriniuose.
 
Ilsėkitės ramybėje, brangus Kompozitoriau.

 

Vilniaus teatro „Lėlė“ bendruomenė

RĖMĖJAI

PARTNERIAI IR DRAUGAI