PARODOJE „AUKSINIS LIETUVOS TEATRO, MUZIKOS IR KINO 30-METIS“ – EKSPOZICIJOS DALIS J. SKURATOVAI

2020 12 04

2020 m. lapkričio 12 d. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje atidaryta paroda „Auksinis Lietuvos teatro, muzikos ir kino 30-metis“. Tarp daugybės eksponatų apie iškiliausius šalies menininkus – ir teatro dailininkei Julijai Skuratovai skirta ekspozicijos dalis.
J. Skuratovai skirta ekspozicijos dalis, LTMKM nuotr.
Kaip rašoma Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus informacijoje, vienas pagrindinių parodos tikslų – naudojant inovatyvias eksponavimo formas ir šiuolaikines interaktyvias priemones pristatyti iškiliausius šalies menininkus, per Nepriklausomybės dešimtmečius suformavusius unikalią ir dinamišką Lietuvos kultūrinę tapatybę.
 
Per pastarąjį trisdešimtmetį Lietuvos dramos, operos, muzikos, kino, šokio kūrėjai įsitvirtino tarptautiniuose kultūros ir meno kontekstuose, buvo pastebėti ir įvertinti reikšmingiausių tarptautinių konkursų, festivalių apdovanojimais, suformavo profesionalų meninį lauką, įtvirtinantį Lietuvos kultūros savitumą. Parodoje pristatomi prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai, kuriuos Lietuvai pelnė teatro režisieriai Oskaras Koršunovas, Eimuntas Nekrošius, Rimas Tuminas, Jonas Vaitkus, kino režisieriai Arūnas Matelis, Algimantas Puipa, Audrius Stonys, aktoriai Vladas Bagdonas, Juozas Budraitis, pianistas Petras Geniušas, dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla, operos solistės Asmik Grigorian, Sigutė Stonytė, Violeta Urmana, baleto solistės Jurgita Dronina, Rūta Jezerskytė, Eglė Špokaitė, šiuolaikinio šokio kūrėja Loreta Juodkaitė, teatro dailininkai Jonas Arčikauskas, Adomas Jacovskis, Jūratė Paulėkaitė, Julija Skuratova, dramaturgė Vaiva Grainytė, kompozitorė Lina Lapelytė, režisierė Rugilė Bardžiukaitė, choras „Jauna Muzika“.
 
J. Skuratova, D. Matvejevo nuotr.
Parodoje eksponuojamas Julijai Skuratovai 2005 m. skirtas grandprix apdovanojimas. Tarptautinis lėlių teatrų festivalis Lomžoje (Lenkija) – plačiai pripažintas mažųjų formų teatrų festivalis, vykstantis nuo 1999 m. Julija pripažinta ir įvertinta kaip geriausia šiame festivalyje už spektaklio „Muzikinė dėžutė“ scenografiją. 
 
„Parodos išskirtinumą ir aktualumą išryškina ne tik ekspozicijoje naudojami apdovanojiimai, bet ir apie trisdešimt unikalių vaizduojamosios dailės ir muzikos kūrinių. Tai filmai, spektaklių įrašai, dokumentikos siužetai iš įvairių Lietuvos atminties institucijų ir privačių kolekcijų,“ – sako muziejaus direktorė Nideta Jarockienė.

Be Vilniaus teatro „Lėlė“ eksponatų, parodoje taip pat pristatomi eskponatai iš Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus fondų, LRT, Mo muziejaus, Teatro Meno Forto ir menininkų asmeninių archyvų medžiaga.

 

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus inf.

RĖMĖJAI

PARTNERIAI IR DRAUGAI