NAUJOJE „LĖLĖS“ TEATRO PREMJEROJE - ODĖ VAIKYSTEI IR DVASINGUMUI

2016 10 01

 
Spalio 8-9 dienomis Vilniaus teatre „Lėlė“ mažųjų žiūrovų laukia dar viena premjera - didžiojoje teatro scenoje bus pristatytas muzikinis spektaklis „Dainuojantis ir šokantis mergaitės vieversėlis“. Spektaklį pagal poeto Sigito Gedos eiliuotus tekstus kuria „Lėlės" žiūrovų pamėgta ir įvertinta komanda: režisierius Algirdas Mikutis, dailininkė Aušra Bagočiūnaitė Paukštienė ir kompozitorius Olegas Ditkovskis.
 DSMV-ada6870b22ba90659fe352b6196add27.jpg
Jau šį savaitgalį įvyksianti premjera - tai ir savotiškas sugrįžimas prie šio teatro šaknų. Prieš 38-erius metus, 1978-ųjų spalį, anuomet dar visai jaunutėje „Lėlėje“ šią S. Gedos pjesę į sceną perkėlė režisierius ir dailininkas Vitalijus Mazūras, o spektaklyje vaidino tuomečiai IV kurso studentai-lėlininkai, kurie ir šiandien sudaro teatro trupės pagrindą. Tai - netrukus dienos šviesą išvysiančio „Vieversėlio“ režisierius A. Mikutis ir naujajame pastatyme vaidmenis kuriantys aktoriai Almira Grybauskaitė, Elvyra Piškinaitė, Vilius Kirkilionis, kiti.
 
Prieš premjerą teatro fojė veiks režisieriaus ir teatro muziejininko Rimo Driežio parengta ekspozicija, kurioje žiūrovai galės susipažinti su senojo „Vieversėlio“ pastatymo lėlėmis, scenografijos elementais, nuotraukomis ir plakatais.
 
Šiandienis A. Mikučio ir kitų spektaklio bendraautorių „Vieversėlis“ galbūt taps savotišku profesiniu pakilimo taku bakalauro studijas baigusiems aktoriams Marijai Chlebopaševaitei ir Arnui Danusui. Jiedu, talkinami patyrusios „Lėlės“ aktorių komandos, ir kuria pagrindinius - Mergaitės ir Vieversėlio - vaidmenis.
 
S. Gedos „Dainuojantis ir šokantis mergaitės vieversėlis“ - tai odė vaikystei, bundančiam vaiko dvasingumui ir jį supančio pasaulio grožiui, tyriausioms svajonėms. Pasaka apie Mergaitę ir jos palydovą Vieversėlį, kuriuos miško žvėrims atiduoda Tėvelis, atskleidžia vidinį vaiko pasaulį, jo transformacijas, natūralų pozityvių vertybių siekį.
 
„Ši eiliuota S. Gedos pjesė - savotiška opozicija šių dienų tikrovei, slegiamai karo aktualijų. Pasaulis čia pateikiamas kaip sapnas, kuriame dėl žmogaus sielos grumiasi įvairūs stebukliniai veikėjai - laumės, kipšai, žvėrys. Visi siekia naudos, gaivališkai trokšta įtvirtinti savo galią, tačiau Mergaitę saugo ir į priekį veda Vieversėlis - intuicijos, naivaus tikėjimo grožiu, harmonija, žmogų saugančių gamtos stichijų simbolis. Šių dienų pasaulio agresijai vargu ar įmanoma pasipriešinti. Norėdamas gyventi harmoningai, žmogus pirmiausia turėtų įsiklausyti į save, pasitikėti vidiniu balsu - tuo vieversėliu, kurį kiekvienas iš prigimties turime“, - sakė spektaklio režisierius A. Mikutis.

Vilniaus teatro „Lėlė“ inf.

RĖMĖJAI

PARTNERIAI IR DRAUGAI