„SMĖLIO ŽMOGUS“ IŠVYKSTA Į TARPTAUTINĮ FESTIVALĮ LENKIJOJE

2016 05 14

Smelio zmogus vyksta i Lenkija-02536d1a6911769eacf59be716d15b34.jpgVilniaus teatras „Lėlė“ gegužės pabaigoje išvyksta į tarptautinį lėlių teatrų festivalį Bielsko - Bialoje, Lenkijoje - vieną garsiausių tarptautinių lėlių ir objektų teatro festivalių Europoje.  Šiame festivalyje  „Lėlė“ pakviesta dalyvauti su spektakliu suaugusiems „Smėlio žmogus“(rež. G. Radvilavičiūtė), kurį teatro kūrėjai suvaidins tarptautinei publikai gegužės 19 d.
 
Tarptautiniame lėlių teatrų festivalyje Bielsko - Bialoje spektaklius yra rodę tokie garsūs lėlių teatro kūrėjai kaip Phillipas Genty, Peteris Schumannas, Duda Paiva, Albrecht Roser, o šiais metais laukia svečių iš įvairiausių pasaulio šalių - Lenkijos, Rusijos, Vokietijos, Italijos, Norvegijos, Belgijos, Čekijos, Slovakijos.  Festivalio programa - konkursinė: tarptautinė kritikų žiuri skirs įvairius prizus. Festivalio programoje taip pat vyks kūrybinės dirbtuvės, įvairios parodos ir kūrėjų susitikimai. Šiame festivalyje Vilniaus teatras „Lėlė" jau ne pirmą kartą: teatras yra vaidinęs J. Skuratovos režisuotus spektaklius vaikams  „Muzikinė dėžutė“ ir  „Juodoji višta“. 
 
Pagal Ernsto Theodoto Amadėjaus Hoffmano to paties pavadinimo kūrinį sukurtas  „Smėlio žmogus“ 2015 m. pelnė Auksinį scenos kryžių.  „Lėlė“ su šiuo spektakliu jau dalyvavo Tarptautiniuose Kauno, Klaipėdos ir Balstogės lėlių teatrų festivaliuose, kuriuose sulaukė ne tik gerų atsiliepimų, bet ir kvietimų į svečias šalis. Š.m. spektaklio gastroles į Bielsko-Bialą dalinai remia Lietuvos kultūros taryba.
 
Vilniaus teatro „Lėlė“ inf.
 

RĖMĖJAI

PARTNERIAI IR DRAUGAI