BUSKITE, BUSKITE, BUSKITE,
BUSKITE, ŽVĖRYS IR PAUKŠČIAI,
BUSKITE, MEDŽIAI IR KRŪMAI,
AUKITE, ŽOLĖS IR GĖLĖS, VAISIAI IR UOGOS.
BUSKITE IR JŪS, ŽMONĖS, SAVO DVASIOJE IR ŠIRDYSE,
BUSKITE, KAD AUGTUMĖTE.

(A. Ilgevičienė „Pirminės šventės“)

Vaiko regos, klausos ir lytėjimo pojūčius lavinantis  spektaklis aiškina pasaulį, kaip pilną kūrybos, nuolatinės kaitos ir judėjimo, besivadovaujantį gamtos ciklais, o žmogų, kaip gamtos dalį, kurioje telpa visa Visata.

Spektaklis įkvėptas vieno seniausių mitų apie pasaulio sukūrimą. Mėnulyje ant vandens tupėjusi milžiniška antis. Padėjusi kiaušinį, ji ruošėsi perėti. Bet įsinorėjusi lesti, nuskridusi ieškoti maisto. Tuo tarpu užėjęs lietus, sudrėkinęs lizdą, jame pasidariusi skylė, pro ją kiaušinis iškritęs. Bekrisdamas atsimušęs į debesį ir perskilęs į tris dalis. Iš trynio atsiradusi žemė, iš baltymo – vandenys, iš kiauto – dangus su žvaigždėmis.

Recenzijos

Daiva Šabasevičienė. Spektaklis, žadinantis kūrybingumą. „Apie pasaulį“ teatre „Lėlė“ // „Vilniaus galerija“, 2022-04-04

Vilniaus teatre „Lėlė“ gimė spektaklis „Apie pasaulį“. Tai vienas iš skaidriausių šio teatro spektaklių, skirtas mažiausiai auditorijai, 1–5 metų vaikams. Jo esmė yra ne tiek suvaidinti ar papasakoti istoriją, kiek sužadinti vaikų ir tėvų kūrybingumą.

Skaitykite daugiau: https://vilniausgalerija.lt/

---------------------------------------------------

Margarita Alper. Vilniaus teatre „Lėlė“ – interaktyvus spektaklis mažiausiems apie pasaulio pažinimą“ // „lrt.lt“, 2022-03-29

„Apie pasaulį“ – pirmasis Justinos Jukonytės režisūrinis darbas Vilniaus „Lėlės“ teatre, ji yra vaidinusi daugelyje kitų lėlių teatro, teatro kūdikiams ir vaikams spektaklių. Šiame darbe ji kviečia mažiausius žiūrovus tyrinėti juos supantį pasaulį.

Skaitykite daugiau: https://www.lrt.lt/

„Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimas kūrybinei grupei
2022 metais „Auksinų scenos kryžių“ apdovanojimų metu, „objektų ir lėlių spektaklio“ nominacijoje Vilniaus teatro LĖLĖ spektaklis „APIE PASAULĮ“, pagrindinį įvertinimą pelnė kūrybinė grupė (Justina Jukonytė, Neringa Keršulytė, Vykintas A. Jasaitis, Erika Gaidauskaitė, Dovilė Keršytė, Indrė Vėlyvytė, Šarūnas Gedvilas, Raimondas Klezys) – už spektaklio mažiesiems sukūrimą.