TEATRO „LĖLĖ“ DELEGACIJOS VIEŠNAGĖ ŠKOTIJOJE

2023 02 14


Tarptautinis projektas „Europos šiuolaikinio lėlių teatro kritikos platforma“, inicijuotas Liublianos lėlių teatro (Slovėnija), vykdomas kartu su Osijeko Menų ir kultūros akademija (Kroatija), Vilniaus teatru „Lėlė“ (Lietuva) ir Škotijos lėlininkų asociacija, sėkmingai juda link pabaigos.
Besidominčius šiuolaikinio lėlių ir vizualaus teatro spektakliais kviečiame įdomiausius straipsnius ir recenzijas skaityti internetinės svetainės lietuvių platformoje (www.contemppuppetry.eu/lt/). Dar neatradusiems šios meno šakos – suskubkite, užmeskite akį į socialinius tinklus: Facebook‘e (@leliuteatroplatforma), Instagrame (@leliu.teatro.platforma).
Vasario 2-12 dienomis Edinburge vyko, vieno iš projekto partnerių – Škotijos lėlininkų asociacijos organizuotas tarptautinis Vizualaus teatro ir animuotų filmų festivalis „Manipulate“. Festivalio metu buvo pristatyti geriausi škotų ir kitų Europos šalių vizualinio teatro spektakliai bei marionečių „suvaidinti“ filmai.
Į festivalį reziduoti buvo pakviestos projekto atstovės iš Lietuvos – jaunosios kartos teatro kritikės Dovilė Jadzevičiūtė ir Gabrielė Pelakauskaitė. Festivalio metu teatro kritikės turėjo progą ne tik stebėti įvairių formų spektaklius skirtingose vietinių teatrų erdvėse, bet ir performansus renginių ar miesto erdvėse. Tokių festivalių metu svarbiausia tampa galimybė pasikalbėti su kūrėjais ir kolegomis iš kitų Tarptautinio projekto narių šalių. Festivalio metu organizuota „Europos šiuolaikinio lėlių teatro kritikos platformos“ narių „apskritojo stalo diskusija“ suteikė galimybę dalintis mintimis, įžvalgomis, diskutuoti ir taip vykdyti pagrindinį projekto tikslą – keistis patirtimis. Tai ypač tampa reikšminga pagaliau, po tiek ilgai užsitęsusios pandemijos, turėti „gyvą“ pokalbį.
Kartu su kritikėmis iš Lietuvos atvyko ir Vilniaus teatro „Lėlė“ Rinkodaros skyriaus vadovė Ieva Likauskaitė. Įtemptoje festivalio dienotvarkėje šalys partnerės įterpdavo susitikimus, kurių metu ne tik pasidžiaugta dėl sėkmingai vykdyto projekto, aktyvaus narių įsitraukimo, bet ir pusę lūpų imta kalbėti apie ateities planus.
Nuoširdžiai dėkojame Škotijos lėlininkų asociacijai už šiltą priėmimą, begalinį rūpestį tuo pačiu ir už supažindinimą su škotų kultūra ir nuostabiu Edinburgo miestu!