64-tasis TEATRO GIMTADIENIS!

2022 10 30


Gimtadienis! Tai diena pilna svečių, renginių, dovanų, teatro darbuotojų ir draugų, šį teatrą kurusių, kuriančių ir dar tik kursiančių žmonių - nuo garsiausių vardų iki jaunų savo žingsnius tik pradedančių žengti kūrėjų. Visos teatro kartos vienoje vietoje, lyg būtų nugalėtas laikas. 

1958-ųjų spalio 27 d. buvo suvaidintas pirmasis šio teatro spektaklis - Salomėjos Nėries „Eglė žalčių karalienė“, kurį režisavo teatro įkūrėjas Balys Lukošius, o scenografiją kūrė garsiausias to laiko teatro dailininkas daręs scenografijas J. Miltiniui, R. Juknevičiui, J. Rudzinskui, K. Kymantaitei, H. Vancevičiui – Jonas Surkevičius.

Lygiai po 64 metų, 2022 m. spalio 27 d. teatre vėl atsivėrė didžiosios salės durys, kurias remontas buvo užvėręs net ketveriems metams. Teatrą atvyko pasveikinti partneriai iš visų tarptautinių projektų. Tai delegacijos iš Kroatijos, Škotijos, Slovėnijos, Estijos ir Latvijos lėlių teatrų. Gimtadienio dienos rytą teatro kritikės Kristinos Steiblytės moderuotoje diskusijoje pristatėme šiuolaikinio lėlių teatro kritikai skirtą tarptautinį leidinį ,,Contemporary puppetry and criticism".

Po pietų su svečiais iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, Vilniaus dizaino kolegijos, Vilniaus dailės akademijos, Klaipėdos lėlių teatro, Rygos valstybinio lėlių teatro, Liublianos valstybinio lėlių teatro, Kauno valstybinio lėlių teatro, Osijeko kultūros ir menų akademijos bei Tallin Noorsooteatr aptarėme lėlių teatro mokyklos Europoje situaciją, poreikį, problemas bei planus.

Be to - dėkojame delagicijai iš Kauno lėlių teatro už tokį neįtikėtiną šakotį!!!

Atėjus vakarui pagrindinėje teatro scenoje gimtadienio dovaną teatrui padovanojo Liublianos lėlių teatras suvaidinęs Matija Solce spektaklį, jų pačių vadinamą ,,smegenų šturmą suaugusiems”- „Bulgakovo kūrybos sesija”. Buvo trenksminga, energinga ir tikra. Ačiū!Gimtadienį aplankė itin garbingi svečiai, kuriais labai džiaugiamės: ilgametė šio teatro aktorė Nijolė Bižanaitė–Mazūrienė su vyru, legendiniu teatro ,,Lėlė” režisieriumi, dailininku Vitalijum Mazūru, teatro kritikė Audronė Girdzijauskaitė, režisierius, dailininkas juvelyras Algirdas Mikutis ir kiti.Po spektaklio teatro vadovas Vilmantas Juškėnas pasveikino visus susirinkusius į šventę ir nuoširdžiai padėkojo prie remonto darbų prisidėjusioms įmonėms ir žmonėms, pamatus renovacijai padėjusiam buvusiam teatro vadovui Juozui Marcinkevičiui ir ypatingai kantriam, kūrybingam ir palaikančiam teatro ,,Lėlė” kolektyvui.

Gimtadienis praūžė ir viskas ima vėl tekėti sava vaga. Svečiai paliko teatrą, kai kurie netgi Lietuvą, o mes liekame ir dirbame toliau, kad čia būtų malonu sugrįžti vėl ir vėl!

Susitiksime spektakliuose!