LABORATORIJA „SURREALITY CHECK '22“ PRISTATO: ESKIZAS „JOBAS“ (REŽ. B. IVANAUSKAS)

2022 08 30


„Jobas“ (rež. Balys Ivanauskas)

Režisieriaus Balio Ivanausko namuose prisikaupė daug plastmasinių vandens butelių. Jis atsitempė juos į teatrą. Perskaitė Senojo Testamento „Jobo knygą“. Sukvietė bendraminčių komandą ir savaip interpretuodamas kūrinį pradėjo kurti Jobo sapnų ir regėjimų paveikslus, nagrinėdamas dievoieškos, vienatvės ir kančios temas.

Režisierius eksperimentuoja su plasmasiniais buteliais, gyva muzika ir aktorių kūno plastika. Darbas skirtas, tiek skaičiusiems „Jobo knygą“, tiek jos neskaičiusiems.

„Kai pagalvoju: „Mano lova mane paguos, mano guolis pasidalins su manimi skausmu“, - tuomet gąsdini mane sapnais ir klaiką sukeli regėjimais“. (Job 7, 13 – 14)

Kūrybinė komanda: Balys Ivanauskas, Arnas Ašmonas, Eliza Bondarenko, Lyja Maknevičiūtė, Justinas Žilys, Urtė Rimkevičiūtė, Greta Grinevičiūtė, Tadas Juozapaitis.

Kas tu, ką veiki ir apie ką veiki?
Aš Balys Ivanauskas. Režisierius, aktorius, „Teatro P“ įkūrėjas, žmogus, kuriam dabar labai įdomi psichologija pasidarė. Kas dar? Ai, mano visa kūryba su poezija susijusi. Net dabar, kažkaip pasąmoningai pasirinkau „Jobo knygą“ statyti (šypsosi). Tai tiek.

Kodėl nusprendei dalyvauti „Lėlės“ teatro organizuojamoje laboratorijoje „SurReality Check“?
Jei atvirai, tai režisierius Žilvinas Vingelis prikalbino. Vis mums susitikus zyzdavo ir zyzdavo, kad dalyvaučiau, o kai pradėjau jo vengti, tai žinutes pradėjo rašinėti naktim, kol galiausiai sutikau (juokiasi). Gerai, gerai, truputį perlenkiau. Jei rimtai, tai esu labai jam dėkingas, kad paskatino užpildyti parašką į „Surreality Check“, nes dabar esu labai laimingas tyrinėdamas lėlių teatro pasaulį.

Kaip įsivaizduoji, koks lėlių teatras Lietuvoje galėtų būti po 50-ies metų?
Labai bus įdomu. Lėlių spektaklius statys patys geriausi Lietuvos ir užsienio režisieriai, nes tai tiesiog bus prestižo reikalas. Bus lėlių teatro spektaklių persipynusių su šiuolaikiniu šokiu, cirku, drama, performansu, dirbtiniu intelekto elementais. Bus labai populiaru statyti klasiką, nes bus keletą ratų apsisukę ir klasika išgyvens renesansą. Jei kas paklaus, kuo užsiimi gyvenime, ir tu atsakysi, kad esi lėlių teatro aktorius, tai bus iš karto aišku, kad esi visų galų meistras. Tokie aktoriai bus tiesiog graibstomi. Ir ne tik teatre, bet ir kine. Jų, aišku, bus nedaug. Visoj Lietuvoj tik 40 – 50. Tokie mano padriki pamąstymai šią dieną. Turim 50 metų, tai manau, tikrai to galim pasiekti (šypsosi).

Eskizas „Jobas“ (Didžioji salė) rugsėjo 1 d. 17:45 val.

Eskizų peržiūrų PROGRAMA
Projekto vykdymą remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Vilniaus teatro „Lėlė” inf.