KVIEČIAME DALYVAUTI ŠIUOLAIKINIO LĖLIŲ IR OBJEKTŲ TEATRO LABORATORIJOS „SURREALITY CHECK“ ATRANKOJE

2022 03 17


© V. Žumbys

Vilniaus teatras „Lėlė“ skelbia antrą kartą vykstančią šiuolaikinio lėlių ir objektų teatro laboratoriją „SurReality Check“. Antrus metus iš eilės organizuojama laboratorija siekiama skatinti ne tik meno, bet ir kitų sričių profesionalus atrasti lėlių ir objektų teatrą bei jo galimybes, keisti esamus paviršutiniškus lėlių teatro stereotipus, ieškoti bei su savo kūrybine komanda išplėtoti savitą ir inovatyvią meninę viziją.

Pirmaisiais laboratorijos metais „SurReality Check” dalyvių režisieriaus Motiejaus Ivanausko ir jo kūrybinės komandos sukurtas spektaklis „Lizdas” buvo įtrauktas į Vilniaus teatro „Lėlė” repertuarą, o spektaklio kūrėjai ir toliau tęsia kūrybinį bendradarbiavimą su teatru.

Laboratorijoje laukiami mokslininkai, režisieriai, dailininkai, inžinieriai, animatoriai ir visi kiti, savo jėgas lėlių ir objektų teatro srityje norintys išbandyti kūrėjai. Jūsų meninis projektas gali būti tiek tradicinio formato spektaklis, tiek į jokius žanrus netelpantis lėlių ir objektų teatro technikas naudojantis meninis eksperimentas. Tai gali būti teatro spektaklis, instaliacija, vizualus koncertas, lėlių stand-up´as, stop motion animacijos filmas, garso ir šviesų instaliacija, kinetinis menas, optinis menas, skulptūra, teatralizuota ekskursija bei bet kokio formato kūrybinis projektas plečiantis lėlių ir objekto teatro suvokimo ribas.

Paraiškoje turėtų atsispindėti kūrybinio projekto idėja, formatas, stilius, estetika, išskirtinumas, aiškiai pateikta projekto vizualinė dalis bei aprašyta kūrybinė komanda. Kūrybinis projektas turi pasitelkti lėlių ir objektų teatro technikas, kurios padėtų realizuoti meninę idėją.

Kūrėjai turi pateikti:

1. Motyvacinį laišką ir CV.

2. Suburtos savo kūrybinės komandos aprašą ir jos narių (kurių dalį sudarytų asmenys iki 35 m.) CV.

3. Detalų laisvos formos kūrybinio projekto pristatymą (tekstinį, vizualinį ar video formatu).

Atrinktų kūrybinių idėjų autorius su savo komandomis pakviesime į edukacines ir kūrybines dirbtuves Vilniaus teatre „Lėlė“, kurios truks nuo gegužės iki rugsėjo mėnesio. Edukacinėje dalyje savo patirtimi lėlių ir objektų teatro srityje dalinsis įvairūs Lietuvos ir užsienio kūrėjai. Kūrybinėje laboratorijoje komandos gaus optimalų biudžetą savo kūrybinės idėjos eksperimentams bei paieškoms (eskizo ar dalies kūrinio sukūrimui), o teatro infrastruktūra ir personalas pasitarnaus kūrybinių komandų repeticijoms bei kūrybinėms paieškoms.

Praėjus viešam kūrybinių projektų eskizų pristatymui, kuris planuojamas 2022-2023 m. sezono atidarymo metu, bus svarstomas tolimesnis kūrybinių komandų ir teatro bendradarbiavimas, geriausių kūrybinių darbų pabaigimas ir įtraukimas į Vilniaus teatro „Lėlė“ repertuarą.

Pasitikrink savo netikėčiausią kūrybinę idėją lėlių ir objektų teatro laboratorijoje „SurReality Check“!

Paraiškų lauksime iki balandžio 25 d. imtinai, adresu: laboratorija@teatraslele.lt

Dalyviai bus paskelbti gegužės 3 d.

Atsakymai į klausimus ir daugiau informacijos: zilvinas@teatraslele.lt

Preliminarų laboratorijos veiklų kalendorių rasite ČIA.

Laboratorijos nuostatus rasite ČIA.

Projektą remia Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija

Teatro „Lėlė“ informacija