LABORATORIJA „SURREALITY CHECK“ PRISTATO: „V.OK!“ KŪRĖJAI

2021 08 26


Dar viena kūrybinė komanda rugpjūčio 29 d. finaliniame šiuolaikinio lėlių ir objektų teatro laboratorijos „SurReality Check“ renginyje pristatys savo kurtą eskizą. „V.ok!” – tai spektaklio eskizas–pseudo valstybinės institucijos paskaita apie labiausiai nykstančią Lietuvos pramonės sritį – vagystę. Kartu su žiūrovais šie jaunieji kūrėjai skatins tirti savo moralės normas. „V.ok!” kuria režisierius Linas Jurkštas, kurio spektakliai rodyti ar statyti Keistuolių teatre, Menų spaustuvėje, menu fabrike „Loftas”, kartu su „Bad Rabbits“ bei kitur. Eskizo dramaturgė – Monika Baranauskaitė, dailininkė – Anta Marija Antanavičiūtė, vaidmenį atlieka Vilniaus teatro „Lėlė“ aktorius Irmantas Jankaitis.
Papasakokite apie savo darbą, kurį kuriate šiuolaikinio lėlių ir objektų teatro laboratorijoje „SurReality Check”?
Tai interaktyvus spektaklis-paskaita skirtas pagerbti taurią ir garbingą vagies profesiją.

Kaip susipažinote su savo kūrybinės komandos nariais ir kaip susidomėjote lėlių bei objektų teatru ir nusprendėte sudalyvauti „SurReality Check” laboratorijoje?
Savo komandos narius pažinojau jau senokai, bet pagaliau atsirado proga juos visus sutempti į vieną komandą. Lėlių ir objektų teatras ilgai gyvenęs šalia mano mėgstamų gatvės menų, pagaliau suteikė progą su juo susipažinti artimiau.
Ką naujo ir netikėto jums patiems atradote, sužinojote ar išbandėte laboratorijos metu?
Labiausiai nustebino darbas su didžiagabaritiniu rekvizitu. Jo gamyba bei medžiagų paieška.

Kokį lėlių ir objektų teatrą norėtumėte matyti ateityje ir kokį jį matėte iki laboratorijos?
Kaip pilną eksperimentų.
Ko jūsų manymu labiausiai trūksta lėlių ir objektų teatre, kokie stereotipai jam žalingiausi?
Mano galva, labiausiai trūksta gastrolių kultūros. Visos lėlių ir objektų teatro problemos Lietuvoje galėtų būti sprendžiamos keliaujant patiems ir kviečiantis svečius pas save. Išnyktų stereotipai ir išsiplėstų žiūrovų ratas.

Kaip jautėtės dirbdami Vilniaus teatre „Lėlė”? Kokia jums šio teatro atmosfera?
Puikiai, ypač gerą įspūdį paliko gamybos cechas.

***
„V.ok!” – tai spektaklio eskizas–pseudo valstybinės institucijos paskaita apie labiausiai nykstančią Lietuvos pramonės sritį – vagystę. Žiūrovai bus skatinami ištirti savo moralės normas: nuo kurio taško vagystė yra nėra moralu? Ar vagystė yra vagyste, jei nežinai iš ko vagi? Ar smėlio parsinešimas nuo supilto paplūdimio Vilniaus centre yra nusikaltimas?

Kūrybinė komanda:
Režisierius: Linas Jurkštas
Dramatugė: Marija Baranauskaitė
Dailininkė: Anta Marija Antanavičiūtė
Aktoriai: Irmantas Jankaitis, Diana Kamarauskaitė
Projektą įgyvendinimą remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
Vilniaus teatro "Lėlė" inf.