LABORATORIJA „SURREALITY CHECK '22“ PRISTATO: ESKIZAS „MAN VIENODAI ŠVIEČIA“ (REŽ. LINAS JURKŠTAS)

2022 08 30


„Man vienodai šviečia“ (rež. Linas Jurkštas)

Kova tarp šviesos ir tamsos mūsų pasaulyje vyksta per amžių amžius. Kad ir kiek kartų tamsa būtų nugalėta, ji vis randa savo kelią ir vėl sugrįžti. Nematomai, slapta. Mintyse, širdyse ar kokiame nors gyvenamojo namo rūsyje. Viename iš tokių nuomojamų rūsių gyvena jaunuolis. Jo protas nuolat alinamas priklausomybių, geismų ir kitų tamsos šešėlių ėmė ir apsitraukė visiško abuojumo ir antipatijos plėve. Tačiau vieną vėlyvą vakarą ,,Pixar‘‘ filmo įkvėpta netikėtai įsižiebė šviesa. Tiksliau sakant, stalinė lempa. Šis bejėgis, meniškos sielos sutvėrimas imasi neįmanomos misijos - įjungti šviesą savo suzombėjusio šeimininko galvoje.

Kūrybinė komanda: Linas Jurkštas, Tautvydas Galkauskas, Mindaugas Ancevičius.

Aktorius Tautvydas Galkauskas

Kas tu ir ką veiki?
Aš esu Tautvydas Galkauskas, aktorius. Vaidinu teatre. Šiuo metu studijuoju vaidybos magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. O šiaip labai paprastas žmogus iš kaimo Vilniuje gyvenantis jau šešis metus.

Kodėl nusprendei dalyvauti „Lėlės“ teatro organizuojamoje laboratorijoje „SurReality Check“?Kaip subūrėte komandą su jau antrus metus laboratorijoje dalyvaujančiu režisieriumi Linu Jurkštu?
Laboratorija susidomėjau, nes dar praeitų metų rudenį dalyvavau KOSMOS LAB’21 profesinio meistriškumo kursuose su inžineriniu teatru AKHE. Kūrybinių dirbtuvių metu pavyko įsigilinti ir sukurti įdomų etiudą pasitelkiant vizualinio teatro įrankius. Etiude dalyvavau aš ir mano kolega akmuo, bet svarbiausias buvo akmuo. Tai buvo vaidinimas su objektu. Šios kūrybinės dirbtuvės mane sudomino plačiau domėtis tokio pobūdžio teatru, šią temą nagrinėjui ir teatro meno magistro studijose. 

Vieną dieną sedėjau prie kompiuterio ir pirmą kartą atkreipiau dėmesi į šalia manęs ant stalo stovinčią stalinę lempą. Pajudinau ją, atrodė labai gyva, tiesiog visą laiką spoksojo į mane. Tuomet prisiminiau ir ,,Pixar’’ studijos trumpą lempos filmuką. Taip kilo idėja kažką sukurti pasitelkiniant į pagalbą lempą, tam puiki vieta pasirodė „Surreality Check” laboratorija. Parašiau savo draugui/kolegai Linui, kadangi su juo man visai gerai sekasi gromuliuoti idėjas ir jis jau yra dalyvavęs šioje laboratorijoje. Linas iš mano menkos užuominos išplėtojo idėją ir sukurė istoriją. Pateikėme projektą ir patekom. Vėliau į komandą prisijungė aktorius Mindaugas Ancevičius, kuris puikiai moka valdyti lėles ir turi įvairiausių idėjų, kaip jas atgaivinti. Mindaugas pas mus dabar ir valdo lempą. Taip susikūrė mūsų trijų žmonių komanda.

Kokį lėlių teatrą įsivaiduoji po 50-ies metų?
Su lazeriais, dronais, hologramom ir visais kitais dalykais. Visiškai įvairus ir neįtikėtinas. Daug eksperimentuojantis ir ieškantis. Apjungiantis įvairiausias menų šakas. Sukeliantis priklausomybę ir įtraukiantis kaip kompiuteriniai žaidimai. Manau, kad susikurs labai įdomus, galbūt netgi pačią realybę pranokstantis pasaulis, iš kurio nesinorės išeiti. Bus smagu!

Eskizas „Man vienodai šviečia“ (Mažoji salė) rugsėjo 1 d. 17:00 val.

Eskizų peržiūrų PROGRAMA
Projekto vykdymą remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Vilniaus teatro „Lėlė” inf.