RIMUI DRIEŽIUI - AUKŠČIAUSIAS KULTŪROS MINISTERIJOS APDOVANOJIMAS

2023 12 17


Gruodžio 13 d. Nacionalinėje dailės galerijoje buvo įteikti šių metų Kultūros ministerijos garbės ženklai „Nešk savo šviesą ir tikėk“ labiausiai nusipelniusiems kultūros ir meno darbuotojams. Tarp apdovanojimus pelniusių kūrėjų – Vilniaus teatro „Lėlė“ edukacinių programų koordinatorius, Gyvojo lėlių muziejaus vadovas Rimas Driežis.

Lėlių teatro istorijos žinovas, režisierius ir dailininkas Rimas Driežis garbės ženklą pelnė už aktyvią ir prasmingą švietėjišką veiklą puoselėjant profesionalųjį lėlių teatrą, jo paveldo ir profesinių žinių sklaidą visuomenėje.

„Kultūra nėra tik kažkokia uždara teritorija, į kurią patenkama su bilietu ar leidimu. Kultūra yra visas valstybės ir visuomenės gyvenimo sritis aprėpianti vertybė. Kūrėjai nori ir turi būti reikalingi visuomenei. Tai ir yra tas kelias, į kurį turime orientuotis savo valstybėje. Gerbiami laureatai, Jūsų dėka mes gyvename geresnėje, šviesesnėje ir laimingesnėje šalyje. Todėl net šiais nelengvais laikais mums yra lengviau išlaikyti optimizmą ir stiprinti viltį. Pasidalinkime visu tuo su tais, kurių viltis dabar pritemdyta. Galbūt kūrybiškumas, optimizmas ar tiesiog geras žodis ir negali išgelbėti pasaulio, bet tikrai gali išgelbėti žmogų“, – sveikindamas laureatus sakė kultūros ministras Simonas Kairys.