KVIEČIAME Į ŠIUOLAIKINIO LĖLIŲ IR OBJEKTŲ TEATRO LABORATORIJOS „SURREALITY CHECK” ESKIZŲ PERŽIŪRĄ

2023 11 30


Gruodžio 8 d. 16 val. Vilniaus teatras „Lėlė“ kviečia į šiuolaikinio lėlių ir objektų teatro laboratorijos „SurReality Check“ eskizų peržiūrą. Trečius metus iš eilės organizuojama laboratorija siekiama skatinti įvairių sričių profesionalus atrasti lėlių ir objektų teatrą bei jo galimybes. Šių metų laboratorijos tema – TABU. Pasak laboratorijos kuratoriaus Žilvino Vingelio: „Nors vizualinis, lėlių ir objektų teatras dažnai tampa iliuzijos, sapnų ir fantasmagorijų erdvė, šiemet laboratorijos dalyviai sukūrė jautrius ir atsakingus darbus aktualiomis, jautriomis ir mums, kaip visuomenei, svarbiomis temomis. Pradėdamos nuo TABU temos, kaip laboratorijos užduoties, abi komandos priartėjo prie kažko tikresnio už gąsdinimą ar šokiravimą ir pasirinko ramų, atvirą ir išradingą kalbėjimą apie tai, apie ką jau seniai teatre reikėjo pasikalbėti. Linkiu jiems didžiausios sėkmės.”

16 val. Mažojoje salėje spektaklio ,,SeksIst & Co” eskizas

Auditorijai nuo 12 metų.

Seksas! Paaugliai! Istorija! Kas bendro tarp šių žodžių? Kaip atsiranda kompleksai? Ar įmanoma gyventi be jų? 

Remiantis tyrimais ir apklausomis, daugelis paauglių nediskutuoja sekso temomis su savo tėvais ar artimaisiais. Mes norime tapti priežastimi netylėti, nes pasaulinė istorija rodo, kad tai yra amžina tema. Be lytinių santykių nebūtų mūsų, tad kodėl mes turime apie juos šnabždėtis? Iš nežinojimo dažnai atsiranda nepagrįstų baimių, o jos gali vesti į abejingas patyčias. Kuo daugiau jaunimo atstovų tai supras, tuo mažiau liks erdvės pašaipai - atsiras dialogas, suteikiantis erdvės klausimams ir, svarbiausia, asmenybės augimui.

Kūrybinė komanda ,,Atvirai”: Mariia Patokova, Paulė Konstancija Giniotaitė, Stanislav Alokhin.

Trukmė - 20 min.

17 val. Palėpės salėje spektaklio ,,ARTHOUSE” eskizas 

Apie lyties nebinarumą pagal Androgino mitą

Mes neegzistuojam.

Kai žiūriu į save, matau atspindį to, kaip mane mato kiti ir jaučiu, kad šis vaizdas išsikreipęs. Aš nesu mano kūnas, tai – tik mano buveinė, iš kurios, dėl aplinkos primestų taisyklių, niekaip negaliu ištrūkti.

Gal išvarymas iš rojaus sodo buvo materialių, binarių kūnų suteikimas žmogui? Kiekvienoje religijoje yra dievas, kuris neturi vieno pavidalo ir nėra pririštas prie kūniškojo prado. Gal dievas tikrai yra kiekviename iš mūsų? Gal mes tikrai esame mažieji dievai, tik įkalinti materijoje ir iš kvailumo ar nevilties pradėjome tai pateisinti: kurti jai taisykles, taip save bausdami dar ir dar, įkalindami save savo pačių sukurtame kalėjime?

Kas yra vyriškas kūnas? Kas yra moteriškas kūnas? Kas yra nebinari būtis, kurioje esti tie, kurie netelpa ar nenori sutilpti į šiuos du modelius?

Taip, šis eskizas yra apie nebinarinės lyties ir translyčių žmonių patirtis. Pagal 2022 m. The Guardian tyrimą 50 proc. šiai kategorijai priklausančių žmonių yra bent kartą galvoję apie savižudybę. Nes nerado savo vietos. Nerado savo atspindžio.

Nenorime nieko edukuoti, kaltinti ar bandyti įteigti savo tiesą. Tik susitikti. Paklausti, ar mus matot? Ar mes egzistuojam?

Kūrybinė komanda: Mingaudė K. Zujūtė (tai/to), Kotryna K. Rupainytė (jie/jų), Kotryna Chruškova (ji/jos), Viktorija Žilinskaitė (ji/jos), Eugenijus Slavinskas (jis/jo), Arnelija Kuliešytė (ji/jos), Eliza Bondarenko (ji/jos)

Trukmė – 25min. 

SVARBI INFORMACIJA: eskizo metu naudojama garsi muzika, blyksinčios, intensyvios šviesos, sceniniai dūmai, nenormatyvinė leksika, homofobiški bei transfobiški pasisakymai, aliuzija į savižudybę. Eskizas verbaliai bei fiziškai interaktyvus.

Renginiai nemokami, bet būtina registracija

Projektą remia Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija

Vilniaus teatro „Lėlė“ inf.