TARPTAUTINĖ VAIKŲ GYNIMO DIENA KARTU SU „LĖLE“

2023 05 26


Kaip ir kiekvienais metais, birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Vilniaus teatras „Lėlė“ kviečia švęsti kartu. Šia proga teatre vyks įvairūs vaikams ir visai šeimai skirti renginiai: lėlių spektakliai „Apie pasaulį“ bei „Kiškių sukilimas“ ir edukacija „Veltas teatras“.

10 ir 12 val. kviečiame pačius mažiausius, vaikučius nuo vienerių metų į Didžiąją teatro salę: čia bus rodomas Auksinį scenos kryžių pelnęs Justinos Jukonytės režisuotas spektaklis „Apie pasaulį“. Vaiko regos, klausos ir lytėjimo pojūčius lavinantis  spektaklis aiškina pasaulį, kaip pilną kūrybos, nuolatinės kaitos ir judėjimo, besivadovaujantį gamtos ciklais, o žmogų, kaip gamtos dalį, kurioje telpa visa Visata.

16 val. Arklių g., prie teatro įėjimo, bus galima pamatyti Rimo Driežio režisuotą lėlių spektaklį „Kišių sukilimas“ (pagal Kazio Binkio poemą). Čia, į tarpukario Kauną įžygiuos sukilę kiškiai, įsiverš į Kauno teatrą ir iš operos žvaigždės Kipro Petrausko reikalaus, kad šis liautųsi medžiojęs kiškius. Visą šią patriotinę dėlionę iš poeto ir dramaturgo, lietuvių literatūros klasiko Kazio Binkio (1893-1942) poemų ir eilėraščių virtuoziškai suvaidins viena aktorė – Lijana Muštašvili – su daugybe pirštininių lėlių.

18 val. Teatro fojė vyks visai šeimai (lauksime vaikų nuo 7 metų) skirta edukacija „Veltas teatras“, organizuojama bendradarbiaujant su Vilniaus dailės akademija. Dirbtuvių metu vaikai išmoks sausą vilnos vėlimo techniką – kuomet su adata badant vilną į paruoštuką, po kuriuo yra padėta kempinė, galima sukurti norimą piešinį ar net erdvinius objektus. Pasigaminus personažus vaikai turės galimybę sudalyvauti vaidinime.

Renginiai „Kiškių sukilimas“ ir „Veltas teatras“ – nemokami. Į edukaciją „Veltas teatras“ – būtina registracija:  https://forms.gle/q9EtTmNzZdcw26Wa8 

Vilniaus teatro „Lėlė“ inf.