TEATRAS „LĖLĖ“ VASARĄ PASITINKA KELIAUDAMAS

2023 05 04


Kaip ir kiekvienais metais, teatrų sezonui einant į pabaigą, Vilniaus teatras „Lėlė“ pradeda intensyvių gastrolių po Lietuvos regionus darbus. Visą gegužės mėnesį truksiančių išvykų metu šalies regionų publikai ir tarptautinio festivalio žiūrovams bus pristatyta plati lėlių teatro spektaklių bei edukacinių renginių panorama.

Gegužės 5 d. teatras „Lėlė“ su žiūrovais susitiks Klaipėdoje, tarptautiniame lėlių teatro festivalyje „Materia Magica“. Čia bus parodytas Auksiniam scenos kryžiui nominuotas judesio ir lėlių spektaklis „Pasirinkimas“ (rež. Gintarė Radvilavičiūtė). Šviesos tamsoje ieškantis kūrinys pakvies žiūrovus susitikti su savo bei visos žmonijos traumomis ir pamėginti atrasti laisvę iš jų ištrūkti. Už įstabią šio spektaklio choreografiją dar visai neseniai Sigitai Mikalauskaitei buvo įteiktas Šiuolaikinio šokio asociacijos apdovanojimas.

Gegužės 9 d. teatro „Lėlė“ laukia išvyka į Pakruojį. Čia, jau dešimtus metus iš eilės, bus švenčiamas profesionalaus lėlių teatro gimtadienis, siejamas su 1936 m. gegužės 6 d. dailininko Stasio Ušinsko Kaune įkurtu Marionečių teatru. Šia proga teatro „Lėlė“ režisierius ir dailininkas Rimas Driežis dalyvaus ne vieno apdovanojimo sulaukusio unikalaus Nacionalinės bibliotekos leidinio „Dra ta ta: Stasio Ušinsko marionečių pokalbis su lėlininku Rimantu Driežiu“ pristatyme. 

Gegužės 14 d. „Lėlės“ teatras lankysis Kupiškyje, kur vyks jau šeštasis lėlių teatrų festivalis „Vaikai ir lėlės“. Renginio atidarymo metu bus suvaidintas Ewos Piotrowskos režisuotas spektaklis „Kavos malūnėlis“. Pagal Konstanto Ildefonso Gałczyńskio pasaką pastatytas spektaklis žaismingai papasakos į Pamestų daiktų prieglaudą patekusio Kavos malūnėlio meilės ir herojiškų žygių istoriją.

Po savaitės, gegužės 20 d., „Lėlė“ keliaus į Kauną parodyti Nijolės Indriūnaitės režisuoto spektaklio „Pelenė“. Pasakų dėžutėje gyvenantys miniatiūriniai personažai mažiesiems žiūrovams primins, koks trapus gali būti laikas ir koks vertingas – susitikimas vieniems su kitais. Galiausiai, nuo gegužės 24 d., Radviliškio viešojoje bibliotekoje bus eksponuojama Vilniaus teatro „Lėlė“ kaukių ir lėlių paroda.

Teatro gastroles remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Vilniaus teatro „Lėlė“ inf.