TEATRE „LĖLĖ“ – TRUPĖS „BLIND SUMMIT“ LĖLININKO E. SLAVINSKO DIRBTUVĖS

2022 10 06


Spalio antroje pusėje Vilniaus teatre „Lėlė“ vyks šokėjo ir lėlininko Eugenijaus Slavinsko bunraku lėlių tipo dirbtuvės.

Eugenijus Slavinskas – šokėjas ir lėlininkas. LMTA baigęs bakalaurą, vaidybos ir šiuolaikinio šokio specialybę, 2006 m. Eugenijus išvyko į Londoną ir prisijungė prie pasaulinio garso lėlių teatro trupės „Blind Summit“ su kuria dirba, kuria ir keliauja iki šiol. Dirbtuvių metu jis pristatys pagrindinius vaidybos su bunraku tipo lėle principus naudojamus „Blind Summit“ trupėje.

„Blind Summit“ – Nick Barnes ir Mark Down 1997 m. įkurta trupė naudojanti tradicinio japoniško stiliaus Bunraku lėlių teatro principus kaip įkvėpimą ieškoti naujų lėlių teatro stilių ir įtaigių lėlių valdymo technikų.

Meistro Mark'o Down'o vadovaujamas teatras įsikūręs Jungtinėje Karalystėje ir gastroliuoja tarptautiniu mastu. Beveik dvidešimt metų „Blind Summit“ nuolat griauna žmonių lėlininkystės lūkesčius: nuo milžiniškų pasakų knygų personažų 2012 m. Londono olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje iki kultiniu tapusiu „The Table“ – pasaulinės sėkmės sulaukusio nuolat gastroliuojančio spektaklio, kuris visiškai pakeitė žiūrovų supratimą apie lėlės ir lėlininko tarpusavio bendravimą.

Trupės darbas nuolat sulaukia ypatingo dėmesio didžiausiuose operos ir dramos pastatymuose visame pasaulyje įskaitant užsakymus Spoleto ir Bregenco festivaliuose, Anthony Minghellos Pučinio operos „Madam Butterfly“ pastatyme (jį galima pamatyti ir Lietuvos Nacionaliniame Operos ir Baleto Teatre), Anglijos nacionalinėje operoje ir Niujorko „Met Opera“.

Taip pat, „Blind Summit“, kaip bendradarbiai, savo lėlių animavimo technika prisidėjo ir prie keleto garsiausių bei didžiausių lėlių teatro rūšies spektaklių pasaulyje, tarp kurių „War Horse“ ir „Pinokis“ Karališkajame nacionaliniame teatre bei „The Lorax“ teatre „Old Vic“.