Dailininkė Julija Skuratova jau spėjo išgarsėti Lietuvoje ir už jos ribų spalvingais spektakliais. Vienas pirmųjų dailininkei sėkmę ir pripažinimą pelniusių spektaklių - pagal XIX a. rusų rašytojo Vladimiro Odojevskio apsakymą „Miestelis tabokinėje” sukurta „Muzikinė dėžutė“.

Koks tai spektaklis? Skambant nuotaikingai muzikai, į sceną išeina trys iliuzionistai – komikai. Jie pradeda žiūrovų akivaizdoje iš įvairių daiktų kurti stebulingo pasaulio personažus: iš siuvimo mašinos ir jos futliaro sukonstruojama nuolat siuvanti ir plušanti Mamytė, iš rašomos mašinėlės ir lagamino – nuolat užimtas Tėvelis, ir vaikiško triratuko – berniukas Miša. Panašiai sukuriami ir kiti šio spektaklio personažai. Antikvariniais daiktais užpildyta scena alsuoja jaukia vaikystės atmosfera.

Apie ką šis spektaklis? Teko ne kartą girdėti, kad mažiems žiūrovams ir tėveliams jau seniai atsibodo pasakėlės apie meškiukus, kiškučius, geras mergytes ir blogus berniukus. Kompiuteriniams žaidimamas ir animaciniams filmams su muštynėmis skubiai reikalinga atsvara – šiltas žmogiškas pasakojimas apie tai, kas svarbu mažyliams. Jie, likę vieni namie, kai tėvai kiaurą parą uždirbinėja pinigus, ilgisi normalios, šiltos šeimos. Jie ilgisi tų laikų, kai tėveliai nesibarė, mylėjo vienas kitą ir turėjo laiko parodyti savo meilę ir vieni kitiems, ir savo vaikams.

Ir reikia tik dėmesio, įsiklausymo ir nuoširdumo, kad meilė ir šiluma vėl grįžtų į žmonių širdis, į jų šeimas. Apie tai šis spektaklis, skirtas ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams.