Atsargiai! „Lizdas” – aukštos įtampos spektaklis! Eksperimentiniu būdu aktoriai scenoje atgaivina minimalistinius elektros objektus (laidus, kištukus, rozetes), sukurdami atgyjančioms būtybėms charakterius ir įtraukdami žiūrovą į nenuspėjamą, komišką, absurdo elementų kupiną spektaklio siužetą.

Literatūrinė šios teatrinės hipnozės inspiracija – Ivano Krylovo pasakėčios, savo paprastumu ir tiesmukumu taikliai papildančios spektaklio visumą. Pasakėčių pabaigoje esantis moralas, kūrėjų nuomone, nepaaiškina, o tik apgaulingai supaprastina ar net diskredituoja daugiaprasmį, neišsprendžiamą, nuolat mus klaidinantį ir kintantį pasaulį.

Jaunosios kartos dramos režisierius Motiejus Ivanauskas kartu su aktorių komanda įvelia žiūrovą į tam tikrą (be)prasminį labirintą, kuriame susitikę su savo komiškai apibendrintomis mąstymo klišėmis ironiškai intelektualaus spektaklio tono paveikti išdrįstame su šypsena pripažinti – mūsų gyvenimuose nėra nieko apibendrinto, iš anksto prasmingo ar aiškaus.

Spektaklis „Lizdas“ sukurtas 2021 m. „Lėlės“ teatre vykusio šiuolaikinio lėlių ir objektų teatro laboratorijos „SurReality Check“ kūrybinio proceso metu.

 

 

Interviu su kūrėjais

Kaip atgaivinti „štepseliukus“? Interviu su spektaklio „Lizdas“ kūrėjais // menufaktura.lt, 2021-11-05

Talentingo jaunosios kartos režisieriaus Motiejaus Ivanausko sukurtas objektų teatro spektaklis žiūrovams siūlys patirti kasdienybei nebūdingą elektros srautą, pripildytą paprastumu ir tiesmukumu žavinčiomis Ivano Krylovo pasakėčiomis.

Spektaklis „Lizdas“ sukurtas 2021 m. „Lėlės“ teatre vykusio šiuolaikinio lėlių ir objektų teatro laboratorijos „SurReality Check“ kūrybinio proceso metu.

Skaitykite daugiau: www.menufaktura.lt

Recenzijos

Autorė: Tjaša Breznik (vertė Laima Bezginaitė). Na, taip nieko nebus... // „Europos Šiuolaikinio Lėlių Teatro Platforma“, 2023-04-22

Ir štai turime elektrą! Šį savaiminio generavimo stebuklą dabar laikome visiškai savaime suprantamu. Suvokimas, kad nuolat naudojamės elektra ir jos suteikiamais pranašumais, ateina tik jai pradingus. O elektra dingsta irgi nedažnai ir net kai tai atsitinka, elektrikai greitai viską sutvarko. Tačiau kas atsitiktų, jei elektra ir prie jos tinklo prijungti objektai taptų nevaldomi? Kas atsitiktų, jei laidai ir rozetės patrauktų savais keliais? Sprendžiant iš Vilniaus teatro „Lėlė“ spektaklio „Lizdas“, tokioje situacijoje net elektrikai pasijunta nejaukiai. O gal juos pralinksmina kilęs elektrinis chaosas, nes galiausiai įtampa pakyla ir jie gali imtis savo kompetencijos objektų.

Skaitykite: www.contemppuppetry.eu