Savo gimtadienio dieną Oskaras netikėtai sužino nemalonią tiesą, supurtančią visą jo paauglišką pasaulį. Tuomet nuotykiai ir prasideda! Kosminio vairo pagalba jis nukeliauja į XVII a. Prancūzijos smuklę ir sutinka joje nepataisoma drąsa ir ištikimybe pagarsėjusius draugus – tris muškietininkus – Atą, Portą ir Aramį. Dabar jau visai nebeaišku, kas jis – Oskaras ar D'Artanjanas? Ir kuris keistas sapnas jam prisisapnavo?

Šį absurdiškų situacijų prisodrintą muzikinį spektaklį kuria žinoma lenkų kūrėjų komanda: režisierė – Ewa Piotrowska, dramaturgė – Małgorata Sikorska-Miszczuk, dailininkas – Michał Dracz, kompozitorius – Wojciech Błazżejczyk. Visi šie meninkai „Lėlės“ teatro žiūrovams jau pažįstami iš šmaikštaus, taip pat herojiškų žygių nestokojančio lėlių spektaklio „Kavos malūnėlis“.

Pasak E. Piotrowskos: „Spektaklyje keliamas klausimas, kaip išmokyti savo širdį jausti iš naujo. Galiausiai tenka suprasti, kad visos mūsų gyvenimo patirtys yra svarbios: net ir tos, kurios mums nepatinka, kurios mums kelia skausmą, net ir tos, kurių nepriimame, kurias apskritai neigiame... Būtent šią pamoką Oskarui ir perduoda muškietininkai.”

Interviu su kūrėjais

Sudaužyta širdis ir trys muškietininkai. Pokalbis su režisiere Ewa Piotrowska // „7md.lt“, 2024-02-09

Kodėl pasirinkote Alexandre’o Dumas romaną „Trys muškietininkai“? Galiausiai labai nutolote nuo šio kūrinio, bet spėju, kad vis dėlto nuo jo spektaklis „Oskaras ir trys muškietininkai“ prasidėjo...

Kai dar 2021 m. gruodį „Lėlėje“ stačiau spektaklį „Kavos malūnėlis“, repeticijose dalyvavo beveik vien vaikinai – jų buvo keturi. Tuomet ir pajuokavome, kad jie galėtų būti D’Artanjanas ir trys muškietininkai... Kiek vėliau su dramaturge Małgorzata Sikorska-Miszczuk mėginome įsivaizduoti, kas nutiktų, jeigu iš šių dienų patektume į XVII amžiaus Prancūziją ir sutiktume Dumas muškietininkus, – ko šiuolaikinis žmogus galėtų iš jų pasimokyti? Šis romanas tebuvo atspirties taškas, kurį savo kūrinyje naudojame kaip metaforą.

Skaitykite daugiau: https://7md.lt/

Televizijos reportažai

Premjerą „Lėlės“ teatre pristatanti režisierė: su vaikais būtina kalbėtis net ir sunkiausiomis temomis // „LRT Panorama“, 2024-02-09

Vilniaus „Lėlės“ teatre premjera „Oskaras ir trys muškietininkai“ – šių dienų paauglio kelionė laiku ir susitikimas su 17 amžiaus Aleksandro Diuma romano „Trys muškietininkai“ veikėjais.

-----------------------------------------------------------------

W Wileńskim Teatrze Lalek odbyła się premiera spektaklu „Oskar i trzej muszkieterowie” polskiej reżyserki Ewy Piotrowskiej. Przedstawienie nie jest pozbawione humoru, ale też refleksji. // „TV Polonia“, 2024-02-10

Głównym bohaterem spektaklu jest chłopiec o imieniu Oskar, który w dniu swoich urodzin dowiaduje się, że jest dzieckiem adoptowanym. Jego dotychczasowy świat się wali. Przenosi się w czasie do XVII-wiecznej Francji, gdzie poznaje słynących z odwagi i braterstwa muszkieterów: Atosa, Portosa i Aramisa. Staje się d'Artagnanem – czwartym muszkieterem. Spektakl porusza trudne tematy, ale w sposób lekki, dostępny dla młodego widza. Twórcy z Polski stworzyli spektakl muzyczny w języku litewskim. Grają w nim aktorzy Wileńskiego Teatru Lalek. „Oskar i trzej muszkieterowie” to trzeci wyreżyserowany przez Ewę Piotrowską w Wileńskim Teatrze Lalek spektakl dla dzieci. 

Recenzijos

Spektaklis – tarsi iš krūtinės išplėšta širdis // Ingrida Ragelskienė, „7md.lt“, 2024-02-23

„Įprasto komiškumo ribas peržengianti ironija, siurrealistinė estetika, intelektuali šiuolaikybės ir istorinio, literatūrinio naratyvo jungtis – tai iš esmės kertiniai naujausio „Lėlės“ spektaklio idėjiniai atspirties taškai. Į labai intensyvų valandos trukmės vyksmą tirštą turinį sutalpinantis „Oskaras ir trys muškietininkai“ idėjiniu lygmeniu fiksuoja šiuolaikinio pasaulio kaitą, jo naujas formas ir prasminius derinius. Spektaklis įkrautas šiuolaikinio pasaulio ideologija, teigiančia, kad laikas, erdvė ir žmonės patiria nuolatinę kaitą. Deja, tokiu teatru mėgautis, jį priimti ir suprasti gali tik pasirengęs, iki jo intelektualiai užaugęs žiūrovas.“ – Ingrida Ragelskienė apie spektaklį „Oskaras ir trys muškietininkai“ Vilniaus teatre „Lėlė“.

Skaitykite daugiau: https://7md.lt/