Ar prisimenate pasaką apie Pelenę? Pikto būdo pamotę, verčiančią mergaitę dirbti sunkius namų ruošos darbus? Karaliaus kvietimą į puotą? Moliūgą, virtusį karieta, puošnius paauksuotus apdarus, laikrodžio dūžius, panaikinančius magiškus krikštamotės fėjos kerus lygiai vidurnaktį. O pamestą stebuklingą krištolo batelį ir susitikimą su Princu? Tai istorija apie našlaitę mergaitę, kuri, nors ir patyrusi daug vargo, žeminama bei engiama pamotės ir įseserių, sugebėjo išlaukti laimės ir pripažinimo bei įgyvendinti savo svajones.

Naująją Pelenės interpretaciją pristato ilgametės teatro dramaturgės, režisierės Nijolės Indriūnaitės ir dailininkės Aušros Paukštienės duetas  „Lėlės“ teatre žiūrovams atpažįstamas iš vizualiai turiningų ir dvasiškai pakylėjančių šešėlių teatro vaidinimų {„Baltos pasakos“, „Sniego karalienė“}, muzikaliai žaismingo bei apie pamatines vertybes lėlių kalba svarstančio spektaklio „Gėlių istorijos“. 

Autorės kartu scenoje kuria stebuklingo laiko nuojautą, o tas laikas, pasak spektaklio režisierės, būna stebuklingas, kada mes (žmonės) susitinkame, kada jaučiamės laimingi, kada padedame vieni kitiems jį turėti.

Klasikinė Pelenės istorija, sukurta pagal Nijolės Indriūnaitės pjesę „Stebuklingi bateliai“, mažiesiems žiūrovams siūlys pasinerti į stebuklingo laiko paieškas. O kada tas laikas būna stebuklingas? Pasakų dėžutėje gyvenantys miniatiūriniai personažai primins, koks trapus gali būti laikas ir koks vertingas – susitikimas vieniems su kitais.

Recenzijos

Daiva Šabasevičienė. Pelenės stebuklas „Lėlės“ teatro palėpėje // „Vilniaus galerija“, 2022-05-16

Pandemijos metu Vilniaus „Lėlėje“ gimusi „Pelenė“ (premj. 2021-12-04) – ne vien spektaklis. Tai dovana-susitikimas su nuostabiomis aktorėmis. Užsikabarojęs į teatro palėpę gali metro atstumu stebėti Almiros Grybauskaitės ir Elvyros Piškinaitės meistrystę. Matyti jas spektakliuose, skirtuose vaikams – didžiulė dovana. Šios aktorės – ne vien teatro „Lėlė“ ištikimiausios sielos, jos – ir tikri Vilniaus veidai. Jos jaučia visus, kurie ateina į teatrą. Jos atpažįsta tiek vaikų, tiek suaugusiųjų nuotaikas. Šios aktorės reaguoja į pačias netikėčiausias spektaklio aplinkybes ir kiekvieną kartą priverčia šypsotis: net tada, kai, rodos, nieko ypatingo neįvyko. Šios dvi aktorės – unikalioji Vilniaus aura, kuri sklinda ir iš spektaklio „Pelenė“.

Skaitykite daugiau: https://vilniausgalerija.lt/