Pinokis – gudrus „lėliškas“ sutvėrimas, vienareikšmiškai besivaikantis malonumų ir būdų išvengti to, kas yra „nemalonioji“, „nuobodžioji“ gyvenimo dalis. Režisieriui Šarūnui Dateniui panorėjus gimsta jis ne Carlo Collodi pasakos laikas ir net ne šiandieną, o netolimoje ateityje, kur siaučia sustiprėjusios šių dienų vartojimo, automatizacijos ir susvetimėjimo problemos. Ir jau tikrai nieks jo neišdrožia iš medžio – čia jis ne medinukas, o androidas, sumontuotas dirbtinio intelekto pagalba.
 
Vos užgimęs Pinokis jau kuo puikiausiai žino savo teises ir poreikius tačiau, kad suprastų esminius žmogiškus dalykus, jam tenka įveikti ilgą, pavojais nuklotą kelią. Iš tiesų, juk ir mums patiems dažnai būna neaišku, ką šiais laikais reiškia būti geru žmogumi ir, kas svarbiausia, kaip juo tapti? Juk, nepaisant gerų norų, dažnai nepavyksta elgtis pagal „teisingąjį“ planą...
Per šią sudėtingą pasaulio pažinimo kelionę pirmą kartą Š. Datenio spektaklyje žiūrovų laukia daug originalių dainų: elektroninės muzikos, nepoetinių eilių, jazzo bei hiphopo stilių skambesio. Be to, pirmą kartą į pagalbą pasikviesta ir dramaturgė Teklė Kavtaradzė, padėjusi iš esmės pakeisti ir šioms dienoms pritaikyti klasikinės C. Collodi pasakos tekstą.
Recenzijos

Monika Jašinskaitė. Pinokis elektronikos amžiuje // „menufaktura.lt“, 2018-03-04

Artėjant naujojo „Pinokio“ pradžiai salėje nuskamba pranešimas, informuojantis kad spektaklis prasidės tamsoje ir kviečiantis vaikučius neišsigąsti. Tai šiltas ir turbūt vienintelis globojantis gestas, kurį jauniesiems žiūrovams padaro kūrybinė komanda. Netrukus virš scenos pasirodo į kovinius filmus kosmose kviečiančių afišų stiliaus užrašai „Pinokis“, „2036“ ir visi persikeliame į netolimą ateitį, kai daugelis mažųjų jau bus suaugę jauni žmonės, ir mes gyvensime pasaulyje, kokio Carlo Collodi greičiausiai nė nesapnavo. Personažai scenoje kalba, dainuoja ir šoka - Datenis su kompozitoriumi Vytautu Leistrumu „Pinokio“ istoriją pavertė miuziklu.Viso spektaklio metu nebepataikaujama vaikiškumui - mažieji žiūrovai traktuojami kaip lygiaverčiai partneriai, savarankiškos asmenybės, stebinčios prieš juos vykstančius įvykius.

Skaitykite: www.menufaktura.lt

------------------------