LILA: SLAPTAS DEMIURGO ŽAIDIMAS
Spektaklis suaugusiems

Repertuare neberodomas | Premjera – 2017 m. kovo 15 d.

Režisierius ir scenarijaus autorius: Žilvinas Vingelis
Scenografė ir kostiumų dailininkė: Neringa Keršulytė
Choreografė: Christina Batian
Projekcijų autoriai: Rimas Sakalauskas ir Kornelijus Jaroševičius
Režisieriaus asistentė: Daina Ulmytė
Muzikos konsultantas-kompozitorius: Gabrielius Simas Sapiega
Garso dizainas: Rytis Gedvilas 

Vaidina:
Šokėjai Ana Novickaja ir Žilvinas Beniuševičius
Akordeonistas Tadas Motiečius
Sopranas Austėja Lukaitė
Lėlę Demiurgą animuoja: Imantas Precas ir Mindaugas Ancevičius
Aktoriai: Šarūnas Gedvilas; Rūta Kumpikaitė; Erika Gaidauskaitė; Lijana Muštašvili; Edita Zėčiūtė; Asta Stankūnaitė; Dainius Tarutis 

*Spektaklio scenarijus įkvėptas lietuviškų sakmių, rytų mitologijos, V. Pelevino romano „T“, F. Dostojevskio apsakymo „Juokingo žmogaus sapnas“ bei F. Bajoro kūrinių ciklo „Sakmių suita“. 

** Spektaklis yra Vilniaus teatro Lėlė ir VšĮ „Baltijos kamerinis operos teatras“ koprodukcija, kurios sukūrimą dalinai finansavo Lietuvos kultūros ministerija.

Veiksmas vyksta Demiurgo dirbtuvėse. Medinis darbastalis, kepanti kiaušinienė ir vakarykštis viskis. Drebančios kūrėjo rankos ir Vitruvijaus žmogaus maketas, sufleruojantis apie jo būsimų kūrinių Žemėje tobulas proporcijas. Neatsargiai išsiliejęs vanduo atneša potvynį, o stalinės lempos šviesą nutvieskia apsiniaukusią kasdienybę. Taip Demiurgas kuria žemišką žaidimą, kurio pagrindiniai veikėjai – žmonės.
Spektaklio atgarsiu tampa Lila. Tai – reiškinys, aiškinamas Indų mitologijoje, kaip kosminis Dievo – Kūrėjo žaidimas, kurio pagalba yra kuriamas mus supantis iliuzinis pasaulis. Spektaklio kūrėjai pasitelkę šią sąvoką kuria amžiną konfrontaciją tarp žmogaus vidinio ir išorinio pasaulių bei klausia žiūrovo: Kuris iš šių pasaulių yra tikrasis? Ką dar galime vadinti realybe? Kas yra šios žmogiškosios tuštybės autorius? Ar jis didžiuojasi ar gėdijasi savo kūriniu?