Iš LDK laikų atkeliavęs lėlių teatro tipas, Ukrainoje vadintas „vertepu“, Baltarusijoje - „batlejka“, o Lenkijoje - „šopka“, buvo žinomas ir Lietuvos žemėse. Iš pradžių šiame teatre buvo kuriami tik religinio turinio siužetai apie kūdikėlio Jėzaus gimimą, kurie būdavo rodomi bažnyčiose Kalėdų metu.

Šį teatro tipą Sąjūdžio laikais atgaivino „Šėpos“ teatras ir nuo to laiko lietuviškai jį vadiname šėpa. Jame vaidina nemechanizuotos lėlių figūrėlės ant lazdelės arba koto.

Edukacinėse dirbtuvėlėse siūlysime pasigaminti kotines lėles ir supažindinsime su paviljono, kuriame vyksta Šėpos teatro veiksmas, konstrukcija. Šis teatro tipas ypač tinka Kalėdų šventėms, bet lengvai pritaikomas ir pasaulietinėms namų šventėms (gimtadieniams, vardadieniams ir kt.). Pasigamintas lėles dalyviai galės parsinešti namo.

Vilniaus teatro „Lėlė“ kūrybinės „Šėpos teatro“ dirbtuvės yra skirtos visai šeimai. Dirbtuves veda pripažinti ir žinomi savo sričių lėlininkai, įvairių edukacinių „Lėlės“ programų organizatoriai ir vedėjai: režisierius ir dailininkas Rimantas Driežis, taip pat – Vilniaus teatro „Lėlė“ aktoriai.